| Frumuzicaandreutza a întrebat:

Dau funda! Sambata asta pe 6 septembrie merg la o nunta ( a vecinei mele ) si sunt cam domnisoara de onoare happy

Nu stiu cum sa imi fac parul sad. Rochia mi-am ales-o happy Este alba, pana la genunchi si fliu-fliu ( larga ) Foarte draguta, pantofiorii vor fi niste balerini cu toc de 2-3 cm, negrii si foarte frumusei sau niste sandale albastrii ( depinde cum va fi vremea )

Dar parul nu stiu cum sa mi-l fac sad. Am parul castaniu pana la umeri poate putin mai jos si este destul de bogat. Nu stiu cum sa mi-l fac eu ma gandeam la bucle sau ceva dar nu sunt foarte sigura. Puteti va rog SA IMI DATI NISTE LINKURI CU TUTORIALE PENTRU PAR DE PE YOUTUBE SAU NISTE POZE MACAR? va rog sa ma ajutati! sad

Despre machiaj ce credeti? Eu voi folosi pudra compacta, rimel, un strugurel stralucitor, fard de pleoape si poate putin fond de ten happy Dar nu vreau sa fiu nici prea stridenta nici pera naturala happy

Deci va rog spuneti-mi daca tinuta mea este buna, si machiatul happy In legatura cu parul va rog sa ma ajutati happy

2 răspunsuri:
| elena99c a răspuns:

Hei! Uite aici cateva tutoriale pe care eu le folosesc la ocazii si nu numai
1. https://www.youtube.com/watch?v=do5GsuTR0zw
2. https://www.youtube.com/watch?v=Jdp5qOJUZOw
3. https://www.youtube.com/watch?v=51HMwOa3Q_8
Mai sunt muuulte altele pe youtube, poti sa mai cauti daca nu iti plac. Bafta!

| AleAlexutza12 a răspuns:

Ai o tinuta superba happy Nu prea conteaza machiajul dar te face speciala. Despre par insa, este foarte important sa ai o coafura perfecta mai ales daca apari in poze si etc. Ar trebuie sa mergi poate la un salon de cosmetica sau sa o rogi pe mama ta sa iti faca parul, poate ai bigudiuri si poti sa incerci sa le folosesti. App : nu pune multe accesorii in par caci vei fi caraghioara : o funda sau o clama stralucitoare sau cateva agrafe ajung :* succes!