| alexandrastietotul a întrebat:

Buna
dau funda si vot pentru cine ma ajuta
Am avut contac sexual ne protejat si inainte cu 2 saptamani trebuia sa imi vina stopu adica pe 18 si nu mi-a mai venit nici in ziua de astazi am facut un test si a iesit bine o linie insa l-am facut acum 3-4 zile voi ce ziceti ca s-a intamplat? oare sa fi ramas insarcinata sa mai fac un test? cand?
FundaVot
Sau cum sa fac sa imi vina stopu am inteles ca trebuia sa bag picioarele in apa fierbinte cu sare merge asa?

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Teoretic nu ai mai fost in perioada fertila daca ai ciclu regula ( la 28 de zile ).
Dar daca nu ti-a venit ciclu poate fi cauza unei sarcini in cazul in care ai avut contact sexual neprotejat.
Sa mai repeti testul de sarcina peste o saptamana din prima urina de dimineata.
Poate insemna si o dereglare, dar daca nu iti va veni menstruatia nici dupa 2 saptamani ar trebui sa te duci la ginecolog ca sa te consulta.