| alexandrastietotul a întrebat:

Buna

dau funda si vot pentru cine ma ajuta

Am avut contac sexual ne protejat si inainte cu 2 saptamani trebuia sa imi vina stopu adica pe 18 si nu mi-a mai venit nici in ziua de astazi am facut un test si a iesit bine o linie insa l-am facut acum 3-4 zile voi ce ziceti ca s-a intamplat? oare sa fi ramas insarcinata sa mai fac un test? cand?

FundaVot

Sau cum sa fac sa imi vina stopu am inteles ca trebuia sa bag picioarele in apa fierbinte cu sare merge asa?

Funda si voot pentru cel mai rapid raspuns

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa testul din nou apoi dupa 3 zile repeta-l iar si daca tot o liniuta arata inseamna ca nu esti insarcinata, iti recomand testul,, barza,,[e mai precis ca celelalte]

| MeConstantine a răspuns:

Buna Alexandra happy Nu stiu cum ai reusit ca zice acolo ca stii to. Sfat ia-ti un test orice ar fi si consulta un medic. Partea cu sarea si restul nuuuuuuu merge

| Itsyourshot a răspuns:

Alexandra, din cate spui tu, testul l-ai facut in urma cu 3-4 zile, ceea ce nu iti poate confirma aparitia unei sarcini, datorita intervalului scurt de timp dintre actul sexual si facerea testului. Pentru un raspuns oarecum bun, sunt necesare 14 zile (2 saptamani ) de la actul sexual.
De asemenea, circumstantele sunt foarte importante!
Sfatul meu este sa mai astepti cateva zile si sa iti faci un test, dar cel mai bine pentru linistea si sanatatea ta ar fi sa mergi la un ginecolog, acum, pana nu intra cu totii in concediu! happy
Mult succes!