| roxyana03 a întrebat:

Buna
dau funda+vot daca ma ajutati
Am stat cu un coleg, eu am inceput a9a, si el la fel, suntem colegii, ne cunosteam din iulie, ne intelegeam super, cand am inceput scl. eram rusinosi, dupa 2-3 zile am inceput sa vb, a inceput o relatie, dar ne certam din tot felul de prostii, sunt foarte multe colege care se tin dupa el. iar eu sunt geloasa, el este diferit, am incercat sa vb cu el si a zis ca nu vrea sa ne mai indragosteasca de mine a zis ca "eu nu sunt ca altii baietii, eu vreau mult mai mult intr-o relatie, iar u nu`mi poti oferii, nu vreau sa`mi bat joc de tine,, " i-am zis ca eu nu pot sa`mi distrug viata la varsta asta pentru el, el bea, fumeaza, dar imi place stilul lui, tin foarte mult la el, l-am placut de cand l-am cunoscut. am incercat sa vb cu el, sa ne inpacam, dar nu nu mai vrea, el vrea mult mai multe intr-o relatie iar eu nu... i-am zis ca tin foarte mult la el, si a zis ca daca vreau sa ramanem prietenii, cand il vad simt ca mor, mai ales azi la scl, sta in spatele meu, si intotdeauna se intindea si punea mana sa pot sal tin eu de mana, si acum si ieri a pus-o, azi eram in clasa. si se lo de o fata,, nu o lasa deloc in pace, dar si alia ii placea... o strangea de mana, se pusa pe ea in banca, "cu spatele.", imi venea sa plang, un prieten de a lui, are nr meu, si cand vazu ca` lacrimez, imi trimisa un sms "nu te mai uita la el, pentru ca`ti faci tie rau"nu vreau sa`mi fac alt prieten" ce sa fac sa nu mai fiu geloasa? ajutati-ma, vreau sa-l uit, dar cand il vad cu alta, parca imi baga cineva cutitul in inima, simt ca mor. ce sa fac sa nu mai fiu asa de geloasA? va rog mult ajutati-macrying funda+vot

Răspuns Câştigător
| astamika24 a răspuns:

Buna. e trist ce spui.in primul rand calmeaza-te si gandeste totul la rece.el vrea mai mult, tu nu.te-ai gandit ca il stresezi fiind asa de geloasa si poate asta e motivul.de ce nu va spuneti totul in fata? spune-i ca vrei sa vorbesti cu el.fii curajoasa! decat sa fii trista si sa te iei dupa tot felul de sfaturi.mai bine vorbesti cu el si stii ce ai de facut.e bine sa fii geloasa, ii arati ca tii la el dar daca exagerezi nu mai e bine deloc.e f greu sa il uiti, te cred tocmai de aceea nu iti voi sp asta ci.iti voi sp sa nu-i mai acorzi atentie daca nu te mai vrea.nu poti sa intri cu bocancii in sufletul cuiva.si ink ceva.nu asculta melodii triste! ai grija si bafta

1 răspuns:
| d1onn5o a răspuns:

"dar cand il vad cu alta, parca imi baga cineva cutitul in inima, simt ca mor. ce sa fac sa nu mai fiu asa de geloasA?"
Aceeasi senzatie simteam si eu cand un baiat se ducea in banca la fata la care tineam si se juca cu ea sau o imbratisa.
Eu din experienta am trecut peste asta dupa un timp indelungat(adica undeva la cateva luni) singur, fara niciun alt ajutor.