| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau fundA+vot
ma ajutati va rog? am 15 ani
ma numesc Alexandra sunt intr-o relatie de cam 1-2 luni. adica am fost... n-am desp, de prietenul meu acum cateva zile, ne-am certat dar nu stiu de ce, seara am fost impreuna, iar ziua l-am intrebat cefacem cuu relatia noastra a zis ca nu stie etc, etc. apoi l-am intrebat pe mess ce facem cu rel.noastra si mi-a trimis ""nu te-am iubit nicio data si nici nu te iubesc si nici nu te voi iubi, u credeai si sti cv m-am saturat de prostiile tale si de fantezi din astea si iti spun asa mai "Ciao"sa nu mai dai ochii cu mine de acum inkolo daca te vad la mine in kl nu vb cu mine vb cu Goge din fericire pentru mine din pkte pentru u asa ca la revedere ma pis pe u ...eu m-am sa turam de prostiile tale si de tot ce mi-ai zis ina acum si nu are rost sa mai vb cu mnn stergemi nr de tel si lasa k iti dau eu ig nu am mai facut asta pina acum la nici o fata dar o fac acum si nu regret "SI ITI ZIC ASA HAI PAAAA"(X " ma jignit. i-am multumit pentru jigniri ce sa inteleg? dc imi vorbeste urat app Goge e un colleg de al lui, si un amic de al meu, ce a zis ca nu are nic in potriva. ce sa inteleg ce sa-i mai zic? ce sa fac? ma ajutati va rog? si azi ma jignit foarte rau, vreau sa-i trimit un mesaj sa inteleaga ca il iubesc, si ca sufar fara el, imi este foarte greu fara el, m-am obisnuit cu elsigh il iubesc, ce sms sai trimit? nu stiu ce sa-i trimit, nu ma ppricep, de aceea va cer ajutorul. ce sa-i scriu. ma ajutati va rog cryingfunda+vot

Răspuns Câştigător
| pinciu a răspuns:

Mai,cand un baiat ii vb in asa hal unei fete e de inteles ca din relatia aceea nu se mai poate rezolva nimic. sfatul meu e sa nu ii trimiti nici un sms ca probabil te va jigni in continuare si se va crede important ca il cauti chiar si dupa felul in care tia vorbit.in caz de nu te va jigni si va sta cu tine o sa fiee o relatie foarte nasoala, si o sa regreti mai tarziu.mai bine suferi acum si mai incolo te asigur eu ca o sa iti treaca decatt sa suferi si acum si de multe alte ori.esti inca mica si ai timp sa iti faci alt iubit cu care o sa ai o relatie bazata pe sentimente reciproce(n-am raspuns pentru funda sau vot dar asa am patit eu cu ubita mea acum ceva timp si ma bucur ca s-a intamplat atunci si nu mai tarziu)sper sa iti rezolvi problema cu cap.SUCCES.

8 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

Buna,din pacate am citit povestea ta si m-a uimit. Iti spun foarte sincer, lasa acest baiat urgent straight face. Nu trebuie sa iubesti acest specimen, pentru ca altfel nu pot sa il numesc.Renunta la SMS, renunta la el! Pentru binele tau, crede-ma straight face! Nu e singurul baiat de pe acest pamant, si este un idiot pentru ca are curajul sa vorbeasca asa cu o fata. O_O
Bafta!

| Sn1p3r a răspuns:

Nu fi proasta! Ai doar 15 ani! Baietii sunt garla! Asa ca nu mai pune atat suflet.Si iubirea la varsta asta e trecatoare.Asa ca be happy.Gaseste-ti altul care s ate iubeasca si el si care sa te pretuiasca.

| georgy39 a răspuns:

Pai, in locul tau l-as lasa in pace.Viata merge mai departe, exista o multime de persoane pe lumea asta, si, in schimb daca ti-a vorbit asa nici ca nu ar mai trebui sa-l bagi in seama, trebuie sa mergi mai departe, daca te respecta nu iti vorbea asa... Asta e parerea mea funda? happy

| xInnaAlinaxD a răspuns:

Lasal in pace! l-ai stresat sichiar nu inteleg de ce il tot intrebai ce faceti cu relatia voastra deci l-ai stresat intrebandul incontinuu!
Chiar nu te iubeste! intelege-l si pe el! stiu ca te simti jicnita si te rog nu te supara ca iti zic dar tiai facut-o cu mana ta! scuze. dar e adevarat. nu te supara pe ara ai ochii pentru alti baieti care te plac cu adevarat!

Mult Succes!
PS: SI prietena mea a patit exact la fel si am satuito la fel si acum iese cu un baiat super de treaba si sunt happy!big hug

Bafta! :X:X:X

| Iasmiiina22 a răspuns:

Hei. scrie-i ceva de genu : " Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine. in cuvintele alea care pareau al naibii de sincere? Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc. Nu te urasc cum o fac de obicei oamenii raniti in amor, furiosi pe viata si pe ei. N-am sa incerc nici sa ma razbun, nici sa te recastig. Nici sa lupt pentru ceva ce n-a fost niciodata al meu, si care n-a meritat lacrimile mele. Iti doresc sa iubesti cum te-am iubit eu. Da sa vezi si sa intelegi! "
Sper ca am reusit sa te ajut cu ceva.
P.S : nu fi suparata! ce este al tau, e pus de o parte!

| andreeutsa a răspuns:

Scrie-i asa:"Nici eu nu te-am iubit vreodata si nici n-o voi face, mai exista baieti pe paman.Nu sunt disperata" Astfel ii vei da lui impresia ca ti nu-ti pasa,si-o sa te lase in pace, si pe bune nu ar trebui sa fii disperata dupa el, ca tot o sa ti se franga inima pana cand te vei casatori.

| Dianamuffinus a răspuns:

E un mare cretin daca te-a jignit.a spus ca nu te-a iubit niciodata...nu are rost sa te mai chinui.o sa te doara cateva luni, dar o sa iti treaca la un moment dat.eu spun sa iti cauti altu` care te merita happy

| Brendutsa a răspuns:

Sincer,nu merita, sunt atatia baieti draguti... daca el te-a jignit nu te merita...si in primul rand, nu ai de ce sa ii trimiti u mesaj, ci el ar trebui sa te caute pe tine sa isi ceara macar scuze pentru jignirile adresate.Si in legatura cu mesajul,e clar ca nu merita atentia ta,pe tine implicit, deci niciun msgbig grin, nu e cazul!