| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau fundA+vot
ma ajutati va rog? am 15 ani
ma numesc Alexandra sunt intr-o relatie de cam 1-2 luni. adica am fost... n-am desp, de prietenul meu acum cateva zile, ne-am certat dar nu stiu de ce, seara am fost impreuna, iar ziua l-am intrebat ce facem cuu relatia noastra a zis ca nu stie etc, etc. apoi l-am intrebat pe mess ce facem cu rel.noastra nu mi-a raspuns apoi i-am trimis "m-am saturat de prostiile tale, m-am saturat sa ma tot rog de tine, ce crezii ca sunt eu? spune o data, da vrei sa mai continom? da sau nu? ce iti este drep sa`mi zici? zi-mi o data ca ma si enervezi. " asta i-am trimis si mi-a trimis ""nu te-am iubit nicio data si nici nu te iubesc si nici nu te voi iubi, u credeai si sti cv m-am saturat de prostiile tale si de fantezi din astea si iti spun asa mai "Ciao"sa nu mai dai ochii cu mine de acum inkolo daca te vad la mine in kl nu vb cu mine vb cu Goge din fericire pentru mine din pkte pentru u asa ca la revedere ma pis pe u ...eu m-am sa turam de prostiile tale si de tot ce mi-ai zis ina acum si nu are rost sa mai vb cu mnn stergemi nr de tel si lasa k iti dau eu ig nu am mai facut asta pina acum la nici o fata dar o fac acum si nu regret "SI ITI ZIC ASA HAI PAAAA"(X " ma jignit. i-am multumit pentru jigniri ce sa inteleg? dc imi vorbeste urat app Goge e un colleg de al lui, si un amic de al meu, ce a zis ca nu are nic in potriva. ce sa inteleg ce sa-i mai zic? ce sa fac? ma ajutati va rog? si azi ma jignit foarte rau, vreau sa-i trimit un mesaj sa inteleaga ca il iubesc, si ca sufar fara el, imi este foarte greu fara el, m-am obisnuit cu el il iubesc, ce sms sai trimit? nu stiu ce sa-i trimit, nu ma ppricep, de aceea va cer ajutorul. ce sa-i scriu. ma ajutati va rog funda+vot ba roggggggggggg

Răspuns Câştigător
| Amachia a răspuns:

Pai...in primul rand trebuie sa stii de ce v-ati certat adica a fost din vina ta din vina lui,asta conteza foarte mult
in al doilea rand nu ar fi trebuit sa reactionezi asa,sa il stresezi atat cu intrebarea aia pentru ca,crede-ma,din proprie experienta iti spun,si am mai amulti ani ca tine,nu ii place nici unui baiat sa il intrebi acelasi lucru de o mie de ori. trebuia sa il intrebi o data sau chiar deloc,si va intalneati,vb calm fara intrebari legate de subiectul asta si ajungeati la un comun acord.
trei,eu zic sa il uiti,sa purtat mizerabil,ca un badaran si misogin cu tine si nu merita sa suferi dupa el sau sa il mai cauti. sunt atatia baieti pe lumea asta mult mia frumosi, aratosi, iubareti si cum vrei tu. nu este numai el. si daca ti-a facut asta si ti-a zis ce tia zis...clar nu simte nimic pentru tine.
nu pot sa iti spun ce sa ii trim sau sa ii trm ceva pentru ca as face o mare greseala. nu merita sa faci ceva pentru el,tocmai din cauza asta am incercat sa iti explic in cateva randuri. sper sa fi inteles,si sa te gandesti bine la ce tiam spus.
inca ceva,de obisnuit cu el da, dar de iubit nu prea cred, adica in 2 luni nu poti sa iubesti pe nimeni,oricat ar fi el de iubaret,dragastos si asa mai departe. cu timpul ai sa reaalizezi ca am dreptate si ai sa inveti ce e cu adevarat iubirea si cat de multa si frumoasa poate fi...
si incearca sa nu te mai gandesti,sa iti ocupi timpul citind,distrandute cu prietenii,colegi, razi, glumeste simtete bine.viata merge inainte

2 răspunsuri:
| LaCrIsHoR a răspuns:

Voi inceta sa te iubesc abia atunci cand un pictor surd v-a reusi sa picteze sunetul produs de o petala de trandafir in caderea ei in oceanul de cristal... sau poate nici atunci. Te iubesc!