| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau fundA+vot

ma ajutati va rog? am 15 ani

ma numesc Alexandra sunt intr-o relatie de cam 1-2 luni. adica am fost... n-am desp, de prietenul meu acum cateva zile, ne-am certat dar nu stiu de ce, seara am fost impreuna, iar ziua l-am intrebat cefacem cuu relatia noastra a zis ca nu stie etc, etc. apoi l-am intrebat pe mess ce facem cu rel.noastra si mi-a trimis ""nu te-am iubit nicio data si nici nu te iubesc si nici nu te voi iubi, u credeai si sti cv m-am saturat de prostiile tale si de fantezi din astea si iti spun asa mai "Ciao"sa nu mai dai ochii cu mine de acum inkolo daca te vad la mine in kl nu vb cu mine vb cu Goge din fericire pentru mine din pkte pentru u asa ca la revedere ma pis pe u ...eu m-am sa turam de prostiile tale si de tot ce mi-ai zis ina acum si nu are rost sa mai vb cu mnn stergemi nr de tel si lasa k iti dau eu ig nu am mai facut asta pina acum la nici o fata dar o fac acum si nu regret "SI ITI ZIC ASA HAI PAAAA"(X " ma jignit. i-am multumit pentru jigniri ce sa inteleg? dc imi vorbeste urat app Goge e un colleg de al lui, si un amic de al meu, ce a zis ca nu are nic in potriva. ce sa inteleg ce sa-i mai zic? ce sa fac? ma ajutati va rog? si azi ma jignit foarte rau, vreau sa-i trimit un mesaj sa inteleaga ca il iubesc, si ca sufar fara el, imi este foarte greu fara el, m-am obisnuit cu el il iubesc, ce sms sai trimit? nu stiu ce sa-i trimit, nu ma ppricep, de aceea va cer ajutorul. ce sa-i scriu. ma ajutati va rog funda+vot ba roggggggggggg

1 răspuns:
| theheartfully a răspuns:

Draga mea, dragoste cu de-a sila nu se poate. Dupa ceea ce tocmai am citit nu pot spune decat un singur lucru. Uita-l. A folosit cuvinte urate si vulgare. Iar noi fetele nu meritam sa fim jignite de niste "porci". Dar daca vrei neaparat sa te impaci cu el [ceea ce nu ti-as sugera. e spre binele tau] fa-l gelos. Vorbeste cu un coleg de al lui sau cu goge sau cu oricine vrei tu. Incearca sa il faci sa creada ca nu il mai placi si ca iti place alta persoana. Nu il mai saluta, evita-l, NU IL BARFI. Prefa-te indiferenta la tot ce spune si repeta-i mereu "Nu-mi pasa". Cam astea ar fi sfaturile mele. Dupa ce le incerci timp de 3-4 zile spune-ne ce s-a intamplat si in functie de noile vesti o sa iti dau sfaturi din nou. Deci nu uita. Nu il lasa sa te calce in picioare. Fa-l marioneta ta.