| blablablasigatacamaplictisesc a întrebat:

Bunahappy! De 2 luni, am inceput sa fumez, dar alalteieri dupa ce am fumat, mi s. a facut rau, imi venea sa lesin si am vomitat putin, dar mi. a trecut intr. o ora.Azi,iar am fumat si s. a intamplat la fel. Din ce cauzee? Are vreo legatura faptul ca sunt in perioada menstruatiei? Merci frumos.

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Păi câți ani ai? Posibil dacă ești mică să nu accepte organismul tău toxinele pe care i le dai doar ca să fii șmecheră.
Baftă

| Liviu a răspuns:

Uite scumpo
Si eu cand ma apucasem sa fumez
Fumam... Si dabi mai vedeam cat sa cad in pat prima datahappy
Dupa primele luni deja fumam 1 paket /zii
Asa se intampla prima data
Lasa-le cat mai poti
Dupa e deja dependentalaughing

| GwenS a răspuns:

Mda` sa stii ca si asta e o posibilitate insa cred ca este din cauza ca esti incepatoare.esti debea la inceput.pana te obisnuiesti si devii obsedata... oricum` te sfatuiesc.chiar te roooog! nu mai fuma.credema iti faci mai mult rau decat crezi!

| Octa_6104 a răspuns:

Posibil sa aiba legatura si cu aceasta perioada, dar este posibil ca fumatul sa nu fie compatibil cu corpul tau, adica organismul tau sa nu faca fata la efectele fumatului

| KJewel a răspuns:

Probabil ca organismul tau nu s-a obisnuit inca cu aceasta chestie noua din viata ta, poate are niste reactii la anumite substante. daca fumezi doar de 2 luni ti-e poate mai usor sa te lasi, asta iti recomand, daca nu poti? nu vrei sa te lasi, fa-ti niste analize de alergie si vezi daca ai alergii si la ce, daca nu, intreaba un medic. nu cred ca ar putea avea legatura cu menstruatia, dar ai grija, tutunul dauneaza grav sanatatii si portofelului. happy

| andreutza05_1656 a răspuns:

Mai bine te lasi! sincer iti zic, in pr rand ca sunt si scumpe, iti dauneaza grav sanatatii, gandeste-te ca altii vor sa traiasca si sa nu aiba boala pe care o au si din cauza careia vor muri...iar tu care esti sanatoasa, mai dai si bani pentru a-ti face rau! cand o sa vrei sa te lasi, nu o sa poti sau va fi prea tarziu...