| ItzClient a întrebat:

Buna!
De cand a inceput scoala(cu program de dimineata), dorm aproximativ 7-8 ore pe noapte. Cand ajung acasa si stau doar 10m pe pat incep sa ma simt foarte obosit si adorm. Dorm vreo 2-3 ore, ma trezesc iar la 10 seara ma culc din nou fara probleme. Am problema asta inca de cand a inceput scoala si nu inteleg din ce cauza. Tin sa mentionez ca am fost cu program de dupa-amiaza 3 ani si poate creierul meu functioneaza in programul asta?
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa somnului de noapte din cauza vacantei foarte lungi a dus la aceasta oboseala mentala si acum pana iti ajustezi somnul de noapte, vei avea asemenea probleme.

Trage de tine sa nu mai dormii in timpul zilei deloc, ca sa dormi noaptea de la ora 22 la 6 dimineata, asa cum este normal pentru toti copii si oamenii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! ofcourse it does. al tau creieras inca nu s-a obisnuit cu programul de acum. ii va lua ceva timp. try this. dormi 90 min cand vii de la scoala si vei vedea ca nu te vei mai trezi atat de obosit. odihna e cea mai importanta!^