| OliviaLove a întrebat:

De cateva saptamani frati-miu parca a inceput sa-mi puna mana pe fund "impingandu-ma", sau pe sani. Si mi se pare ciudat straight face. Are numai 8 ani dar ma sperie. sper doar sa nu ajunga ca pustii aia de pe strada de 7 ani care fac glume pe seama fetelor si le dau palme la fund straight face. [ si da, asta chiar e adevarat ]
Faza e ca el e tot in faza aia a inocentei thinking chiar daca stie multe. stiu asta pentru ca la filme cand se pupa unii el incepe sa zambeasca/rada.
Deci eu nu vreau sa vorbesc cu el despre asta. Pur si simplu nu pot pentru ca el s-ar rusina si probabil nu ar mai vorbi cu mine asa deschis. ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Sa ii spui ca nu e frumos si ca il spui mameilaughing Mamaa, vezi ca el atinge fundurile oamenilorlaughing)straight face La 8 ani deja nu mai e chiar atat de inocent... Spune-i ca nu este amuzant, ca este foarte urat si ca unii oameni se supara rau si sa inceteze. Si spune-i ca ii zici mamei talelaughingbig grin

| Mozambic19 a răspuns:

E copil inca, nu realizeaza ce face happy
Probabil a vazut pe alti ca fac asta si ii imita happy

Totusi, fereste-te de el, si nu il mai lasa sa faca asta big grin

| ooolifeoolol a răspuns:

Da-i si tu razand cateva palme peste fund, poate isi da el singur seama ca te deranjeaza. Daca nu, acum ca l-ai facut sa rada ai ocazia sa ii dai de inteles, mai pe ocolite, ca ar trebui sa inceteze.In genul:stii ar trebui sa nu mai faci asta.E destul sa ii zici asta pe un ton calm si sa-l privesti direct in ochi si o sa inteleaga, sau ar trebui. Oricum o obordare mai buna nu prea vad.

| Bbyah a răspuns:

Spune-i sa inceteze.