| DexterM14 a întrebat:

De cateva saptamani imi place de o fata din clasa (sunt in a IX-a). De 2 saptamani s-a mutat in fata mea. Cateodata se mai intoarce in spate, dat se intoarce repede inapoi in fata. N-am vorbit aproape deloc cu ea, doar cu colega ei. Ea este destul de timida. Cum as putea sa intru in vorba cu ea si ce sa o intreb? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tupeist. Nu te comporta ca un timid, pentru ca, asa nu o sa te bage in seama. Glumeste cu ea, fa-o sa rada, spune lucruri prostesti, dar amuzante. Prin glumeste cu ea, nu mă refer sa o iei la misto, sau sa te comporti ca un golan. Fii tu insu-ti dar puti mai amuzant. Ai un avantaj, sta chiar in fata ta. Joaca-te cu parul ei... fii mereu vesel si spune lucruri frumoase. Succes!

1 răspuns:
| Raluca961718 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu. In schimb tu ai un avantaj! esti baiat! Incearca sa abordezi orice subiect de vorba. teme proiecte idei de cadouri de craciun. si tot asa si incet incet vei putea comunica mai usor cu ea. inceputul este greu. succes :*