| maria_3881 a întrebat:

Bunakissde ce credeti ca trebuie sa ne indragostim mereu de persoane cu care nu putem fi niciodata, s-au persoanele pe care le placem iar ele nu au nici un sentiment fata de noisad, de ce este viata asa de dura?saduneori simt ca numai am putere sa mai lupt si sa merg mai departe, simt ca nimic numai are rost si refuz sa merg mai departe?sad

6 răspunsuri:
| mean a răspuns:

Sunt doar incercari.
Incearca sa nu te gindesti la asta pentru ca oricum odata va veni si persoana care iti va impartasi dragostea.

| natalyia a răspuns:

La aproximativ toti se intampla asta. eu cred ca nimic nu-i drept.mereu in filme se intampla asa si fata ramane cu baiatul si visam si noi ca o ni se intample asa ceva dar stim ca nu o sa se intample. crying(((((((((((((((( viata e cruda cu toti

| MadutzaB a răspuns:

Viata ne pune la multe incerca pentru a vedea daca suntem demni sa ajungem acolo unde ne este menit.Fiecare are conceptia lui despre iubire sau despre drum in viata.Eu cred ca "mereu" ne indragostim de cine nu trebuie, adica de cine nu ne corespunde pentru ca intr-un final sa gasim persoana potrivita, cum se zice prin cartile vechi "jumatatea"!
Succes!

| theocooltheocool a răspuns:

Cred ca asa e viata.si eu sunt intr-o situatie din asta.si pe zi ce trece vad ca nu ne potrivim deloc dar.totusi il plac si nu pot sa ma stapanesc. daca nu il vad parca nu imi place de el.dar cand il vad.iar imi place si incep sa ma intimidez si chestii.e ok ca acum trec in clasa 9 si el nu merge la aceeasi scoala.acum incerc sa imi fac un prieten si poate il voi uita.cu timpul. Tu trebuie sa fi puternica si sa crezi.adica e posibil ca in timp sa te placa si daca nu ai nici o sansa.ar trebuie sa treci mai departe.este greu dar cu ajutorul prietenilor adevarati care sunt langa tine si la bine si la greu.vei reusi sa treci peste:*

| anonim_2540 a răspuns:

Acest lucru se intampla din cauza ca alegi pe cineva care nu este potrivit pentru tine :* si eu faceam asa dar am inceput sa nu mai lupt pentru baiatul care vreau sa ma placa ci sa ii las pe ei sa ma placa (baietilor nu le place o fata care este prea obsedata de ei sau care ii idolatrizeaza) eu zic sa fii tu sa fii mai indiferenta cu el si acest lucru o sa-l atraga pentru ca va simti ca a pierdut o persoana care il placea. daca nu merge asa uita-l si incearca sa vezi ca in jurul tau sunt multi care te plac asa cum esti si te iubesc cu adevarat. :*:*

| newgeorgias a răspuns:

Fiindca viata isi are etapele ei si fara a trece prin toate "scolile" vietii nu putem deveni oameni mai buni. Ia dragostea ca pe o "materie de studiu" si bucurate de fiecare experienta fie ea neplacuta(din astea inveti cel mai mult). Fara aceste "lectii" nu poti trece mai departe. Aceasta dragoste de acum, te va invata ce sa faci sau sa nu faci la viioarea. Si tot asa mai departe. Ai grija materia de studiu nu se termina niciodata.