| whiteangel94 a întrebat:

De ce trebuie mereu sa ne indragostim de cine nu trebuie? De ce spunem "pa" fara sa gandim daca ii ranim pe cei de langa noi? De ce nu ne dam seama ca tinem la o persoana decat dupa ce am pierduto? De ce inca mai tin la el si de ce nu pot sa-l uit? De ce lumea mereu trebuie sa comenteze cate ceva? De ce nu putem sa lasam orgoliul si mandria la o parte? De ce inca il mai il mai iubesc? Cum putem sa uitam persoanele pe care inca le iubim?

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

1.Pentru ca actiunea asta e printre multele care nu solicita creier. Te indragostesti de un chip, de un zambet, de un gest nu de un om.Cand ajungi sa cunosti omul incepi sa iubesti animalelelaughing
2.Pa spunem cand nu ne mai simtim confortabil intr-o relatie.Am datoria morala sa ii spun celui de langa mine ca nu ma mai simt bine in relatie.De ce sa il mint ca il iubesc cand eu nu mai simt nimic pentru el? Sau mai rau, nu am simtit niciodata
3.Irelevant.Tii mult la o persoana si cand e langa tine. Distanta tulbura sentimentele si mai rau, le amplifica.Tocmai de asta ne simtim mai atasati de amintile din trecut decat de gri-ul din prezent
4.Gura lumii nu o inchide decat pamantul
5.Pentru ca uneori e bine sa tii garda sus ca sa nu te calce altii in picioare.Cand ai iertat prea mult, cand ai iubit prea mult si nu ai primit nimic in schimb cand nu mai ai prieten, ai dreptul sa te opresti si sa te gandesti.Cat la suta ai gresit tu si cat altii.Cat mai obiectiv posibil
6. Iubesti amintirea. Iubesti lucrurile frumoase si le omiti pe cele urate. Iubesti iubirea.Cand esti inconjurata de cupluri si tu nu ai pereche e normal sa te simti aiurea
7. Uitarea, ma tem ca nu intervine niciodata cand e vorba despre persoana care au insemnat ceva pentru tine.Indiferent ca au fost bune sau rele.Cu adevarat niciodata nu uitam.Constiinta nu te lasa.Si mai ales daca inca te leaga sentimente mai mult sau mai putin reale de el