| pisikutza ta a întrebat:

Buna:*
de ce de cand m-am desapartit de un tip il tot visez noaptea si ma tot gandesc la el[eu m-am despaqrtit de el ca l-am prins ca era cu alta in paralel cu mine]
nu mai suport la orice ma gandesc imi aduc aminte de el
il visez noaptea
chiar nu mai suport

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te gandesti prea mult la el si prea putin la tine. Daca te-a inselat inseamna ca a considerat-o pe ea mai buna, corect? Atunci de ce sa suferi? O sa vina si vremuri mai bune ai sa vezi

| nana a răspuns:

Buna pisikutza ta. Cred ca singura problema este la psihicul si orgoliul tau.Au fost lezate si singura care te poate ajuta, esti chiar tu. Viata este atat de frumoasa, scurta si complexa, incat este pacat sa ajungi la capat de drum dintr-o singura problema sau esec in iubire. Priveste in jurul tau si pune-ti intrebarea cati din semenii tai au trecut printr-o astfel de problema? Fiecare om din clipa in care descopera iubirea, descopera dezamagirea si acest sentiment. Trebuie sa fii stapana pe tine si sa fi capabila sa treci peste aceasta neplacere si vei reusi singurica sa te ridici la stadiul de invingatoare.Fi tare si stapana pe tine si vei reusi sa scoti din inima ta aceasta persona care nu te merita. Pup.
nana

| matadoru a răspuns:

Din faptul ca il visezi rezulta un lucru, faptul ca il iubeai si probabil il iubesti inca.Totusi,daca l-ai prins cu alta, inseamna ca sentimentele nu erau probabil reciproce si ca el nu simtea pentru tine ce simti tu pentru el.Asa ca, ar trebuiu sa incerci, sa-l uiti pentru ca sunt milioane da baieti draguti si nu este el ultimul. E adevarat ca e mai greu sa treci peste o despartire in dragoste dar viata merge inainte si nu uita un lucru.Nu te uita niciodata inapoi! Succes!

| fastlane a răspuns:

Daca vrei sa il uiti gaseste pe altul si o sa il uiti repede. Asa mi-am terminat eu recent o relatie de 3 ani si am gasit pe altcineva si nu mai am timp de amintiri triste si asa mai departe.

| evelin_1888 a răspuns:

Trebuie sa iti propui sa il uiti, sa nu il mai vezi o perioada(daca se poate), sa iti ocupi timpul cu ceva(desen, volei etc.)
cea mai buna solutie este sa iti gasesti un alt prieten
bafta:*

| silviaaaa a răspuns:

Pai depinde de ce varsta ai

poate ca esti pur si simplu obsedata de el(nu in sensul rau)si esti o persoana posesiva
mi sa mai intamplat ceva de genu insa dupa ce eram cu el si o terminam nu mai aveam nimic. tine de orgoliu

| IullyDolce234 a răspuns:

Eu zic ca daca il visezi si-ti aduci mereu aminte de el inseamna ca inca il ma iubesti