| Loryoficial a întrebat:

de ce nu suport copii aia cumintzi care asculta mereu de tata, mama?
eu sunt genul ala de copil mai :rebel' si nu pot suporta copii aia cumintzi imi vine sa ii bat pana se pun in genunchi in fata mea si spun "tatal nostru"
ce propunere imi dati ca sa nu mai am aceasta boala pe copii de acest gen?

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu zic sa te linistesti inainte de-ati gasi singur nashu.Nu se sti niciodata cand si cum se va intoarce roata si tare dezamagit vei mai fi.Asa ca lasa-i in pace fiecare cu personalitatea lor nu-i placi ia si fa-ti prieteni rebeli ca si tine si lasa-i pe cei care isi vad de treaba lor in pace

| narcisa a răspuns:

Daca tu esti mai rebel asta nu inseamna ca toti trebuie sa fie la fel ca tine.de exemplu degetele de la mana chiar daca fac parte din acelasi corp nu sunt identice dar mai ales oamenii care nu sunt condusi de cineva.
cand te enervezi (dc nu inteleg) gandeste-te ca asa cum tu esti diferit de ei asa sunt si ei diferiti de tine. tu ii consideri ciudati pentru ca isi asculta parintii dar si ei poate te considera ciudat pentru felul tau de a fi.
si despre faza cu "tatal nostru" este ceva iesit din comun.cu te inteleg de ce vrei sa faca asa ceva colegii tai. vrei sa fii in centrul atentiei?
ei au mai multe de castigat ca tine deoarece pe ei ii sfatuiesc persoane care nu le vor raul si care au fost si ei de varsta voastra si stiu cu ce probleme se confrunta adolescentii.
eu imi ascult parintii (nu fac exact tot ce zic ei dar totusi...) si consider ca am ce intava de la ei.
sfatul meu este sa te gandesti la ce ti-am zis despre persoanele diferite cand te enervezi

| Anduciu a răspuns:

Stii, prea le pasa tuturor de capra vecinul.Eu iti recomand sa-ti vezi de viata ta si sa nu te legi de cei care nu iti fac nimic. Ok, esti rebel, stai cu oamenii ca tine si nu ii baga in seama pe cei care nu-ti plac.So just live your life!

| DenysaLove a răspuns:

Esti bolnav la cap...
simplu controleaza-te!

| RXN a răspuns:

Sa-ti vezi de treburile tale.Nu inteleg de ce va doare pe unii de cum isi traiesc altii viata, macar si-o traiesc pe-a lor, nu pe-a altora.

| KatherineSparks a răspuns:

Buddy, YOU are the person who has a problem :/

| NoName1234 a răspuns:

Sa ii lasi in pace! Ce te priveste pe tine ce fac alti?

| RoxannaST a răspuns:

Rebel? laughing dacă tu nu asculți de ai tăi crezi că ești mai interesant?
Tu de fapt vrei să pari mai șmecher în gașca ta de prieteni și în fața celorlalți și de asta vrei încerci să pari ceea ce nu ești, deoarece nu ai propria ta personalitate. Dar nu prea îți iese.
Una e să fii rebel și alta e să fi IMATUR. Pun pariu că nu ai mai mult de 14 ani.
Cei care își ascultă părinții înseamnă că-i respecta si că sunt conștienți și maturi, tu te maturizezi cam greu. Poți fii rebel și altfel, ei poate ascultă de ai lor dar fac alte chestii prin care se distrează și fără sa facă rău nimănui.
Ce treabă ai tu cu copiii cuminți? Lasă-i să-și vadă de ale lor că vor avea mai multe de câștigat. Tu dacă crezi că-i bine ce faci tu, vezi-ți de ale tale. Atât.
Totuși, mai ai muuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte de învățat.

| Costea10 a răspuns:

Prietene, esti NEBUN. Nu prea cred ca gandesti corect. Uite, eu ascult de tata-l meu. Dar ascult pentru ca el ma lasa sa fac ce vreau. In ciuda faptului ca ii faceam multe belele. Amenzi etcwinking Daca asa sunt unele persoane, nu stiu... le lasi asa. Asta e felul lor. Poate si tu cand erai mic faceai numai mami tati...winking PS : Eu nu sunt baiatu parintilor. Eu fac ceea ce vreau. Pe mine tata nu m-a batut niciodata. Ba chiar mi-a zis sa le bat pe bunica si mama laughing) cand ma supara rolling on the floor) love struck. Deci prietene, abtine-te ca si tu poate, ai fost in situatia lor. Sunt copii, si le e frica singuri. Eu sunt singur. Ma descurc singur. Fara pireteni "baieti" care sa se bage la bataie. Eu pentru ei si ei pentru mine. Am fete love struck dar, cu ele rar vb happy Baftawinking

| xatsu a răspuns:

Asta nu`i o boala. Tu doar lasa-i in pace si vezi-ti de drumul tau. Ei nu iti fac nimic. Nu vad niciun motiv de ce sa ii bati thinking