| Iasmi99 a întrebat:

De ceva timp prietena mea cea mai buna imi spune ca m-am schimbat..Ca numai sunt eu dar si eu cred ca ea s-a schimbat... Oare prietenia noastra incepe sa se raceasca? crying
Tin foarte mult la ea si nu prea as vrea asta..Acum a inceput sa iasa cu altii prieteni si pe mine m-a lasat balta. Oricum eu nu ies deloc din casa pentru ca stiu ca se supara.ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea si spune-i ce te doare.
Daca e falsa si te tine doar pentru cand n-are cu cine iesi, las-o balta si fa-ti prieteni noi!
Bafta! big grin

| positivity a răspuns:

Sinceră să fiu, prietenia asta a ta e pe cale să fie distrusă. Știu cum te simți, e oribil, însă e normal.
V-ați schimbat amândouă, ea vrea lucruri noi, tu o vrei pe ea. Distanța, necomunicarea distruge prietenii. Lucru grav, ba chiar ușor terifiant!
Ce poți face tu?
Să încerci să petreci mult timp cu ea, să ieșiți amândouă afară, să vorbiți mai mult, să o înțelegi!

| xtembix a răspuns:

Incearca sa te comporti ca inainte cu ea, daca chiar vrei ca prietenia voastra sa se ''refaca''. Spune-i sa-ti explice in ce mod te-ai schimbat si sa rezolvati asta impreuna. Daca nu este de acord, inseamna ca nu e o prietena adevarata, din moment ce nu te intelege!

Răspuns utilizator avertizat
| Maravilla a răspuns:

Cati ani aveti acum? poate aveti 12-13 ani si e normal sa te schimbi, sa te maturizezi...