| Loredanaloveee a întrebat:

De ceva timp prietena mea cea mai buna ma ignora si incepea sa stea cu fosta noastra bff.eu am incercat sa ii vb (pe whatsapp pentru ca in realitate sta cu cealalta prietena)si am intrebat o de ce e suparata pe mine si im raspunde cu "..." sau cu "meh" si cateodata (adica aproape tot timpul)imi da seen si imi ignora mesajele.
Ce pot sa fac? nu vorbeste cu mine si ne stim de 6 ani.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori ai suparat-o cu ceva ori pur si simplu nu-i pasa de tine si incearca sa te faca s-o lasi in pace. Reia conversatiile de cand v-ati indepartat si cauta sa vezi cand s-a schimbat sau mai insista la ea sa-ti spuna

| Violleta2022 a răspuns:

Poate are un motiv sa nu-ti vorbeasca!
Mergi la ea acasa si intreba-o!

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu ai suparat o cu ceva inseamna ca problema e la ea. Poate motivul indepartarii ei bruste il reprezinta prezenta fostei voastre prietene care poate s o intoarca impotriva ta. Incearca sa vorbesti cu ea fata in fata si s o intrebi care e motivul racirii ei fata de tine. Daca nu ti zice nimic nu insista ca nu rezolvi nimic agasand o persoana. Asigur o doar ca esti acolo daca are nevoie de tine. Daca tine la tine isi va da seama ca a gresit si va veni ea la tine.