| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat. Ca sa trec direct la subiect, el mi-a zis ca ma place si m-a intrebat daca si eu il plac. Da, am recunoscut ca si mie imi cam place de el. Acum nu stiu ce va urma. Spuneti-mi si mie cum sa vb cu el un continuare fara sa isi dea seama ca ma pus pe ganduri. happy

3 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Vorbeste cu el cat mai mult, fii draguta si dulce,, poti sa-i dai un nume de laint, sa-i faci mici complimente, fara insa aexagera, arata-i ca apreciezi si observi gesturile dragute care le face el pentru tine, cum ar fi sa-ti faca el un compliment, sa-ti ofere o floare etc, poti sa-i dai si tu lui un cadou simbolic, ai putea sa-i trimiti pe mess cateva melodii frumoase de dragoste, care sa-i aminteasca ca il placi si vrei sa fiti impreuna, fii vesela si spontana, povesteste intamplari amuzante, glumeste, fa-l sa rada, razi si tu la glumele lui, daca are nevoie de ceva ajuta-l, dacate invita in oras accepta invitatia, daca nu, poti sa-i arati ca ai si tu initiativa is sa faci primul pas sa-i propui sa meregtei la un suc sau daca va plac acelasi gen dde filme invita-l sa vedeti un film sau cat mai e vreme buna poti sa-l chemi la o plimbare in parc. Cand il vezi, poti sa-l saruti pe obraz la intalnire si despartire, sa-l iei de mana in timp ce va plimbati, sa-l imbratisezi uneori si poti dupa ce va apropiati mai mult chiar sa incerci sa-l saruti daca si el da semne ca ar vrea asta. Bafta si sa auzim de bine!

| Myhn3aOfficial a răspuns:

Acum intreba-l daca vrea sa fiti impreuna. Fa tu primul pas daca e nevoie. Daca ai vorbit cu el de ceva timp vorbeste si acum nu s-a schimbat nimic decat sentimentele voastrea unul pentru celalalt.

| RBB a răspuns:

Pai vorbeste frumos cu el si sa ai grija sa nu il faci sa te displaca niciodata ca dupa aceeia pf...