| luc1 a întrebat:

De ceva zile am inceput sa plac o fata. Totul al inceput mergand cu cativa prieteni la un restaurant unde fata este ospatarita. De atunci cum am vazut-o mi-a placut de ea si am continuat sa mai merg si dupa ceva zile acolo fiind tot ea pe tura. Am observat ca tot se uita la mine imi zambea se baga in seama venea la masa la noi daca mai dorim ceva (clar ca vroia ceva eu cum nu mi-am dat seama am lasat-o balta). toate bune si frumoase numa ca am abordat-o sa-i cer numarul de telefon am zis hai ca mai vin odata imi iau inima in dinti si ii cer numarul GHINION in ziua respectiva sa vad ca ea servea la sala de fumatori eu fiind la nefumatori chestia mai naspa este cum am intrat sa urc scarile am salutat-o BUNA la care ea s-a uitat fix la mine nu mi-a zis nimic si si-a vazut de treaba in continuare, parea suparata nu stiu de ce pe colegii mei ia salutat pe mine pauza straight face cu toate ca imi ziceau colegii mei de munca vezi ca se uita tipa la tine eu incercam sa nu ma uit sa par obsedat like "wow ce tipa faina..." vroiam din toata inima sa-i iau numarul si n-am reusit fiind "suparata"(nu stiu cu ce am gresit "suparata?" ciudat). Cum ar trebui sa procedez nu vreau sa cedez stiu ca ma place si ea pe mine e draguta foc fata de treaba finuta si nu are fite... daca se poate sa-mi dati niste sfaturi cum sa o abordez sa fac rost de numarul ei presupun ca fiecare dintre noi ne-am confruntat cu "probleme" in viata. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Alllllexandra a răspuns:

Sunt de acord cu TheAce, nu mai pierde timpul aiurea.Nu stii ce ai putea pierde!

| TheAce a răspuns:

Se poate sa o fii prins intr-o pasa proasta. Job-ul e stresant, are destule neajunsuri si se poate ajunge usor la o stare nefasta, trust me. Cel mai simplu e sa o inviti sa bea ceva cu tine atunci cand mai mergi. Ia si tu 6 shoturi si cand le aduce spune-i ca ar fi tare daca te-ar ajuta sa le bei. E un bun ice-breaker si merge cam tot timpul. Ah da, si nu te mai gandi atat, actioneazahappy