| KatyKat a întrebat:

Bună...de curând am observat la mine că nu prea zâmbesc așa cum eram obișnuiam să o fac. Sunt o fire veselă, adică am fost. Toată lumea îmi spunea că mereu zâmbesc și că e foarte bine. Îmi iubeam viața, dar în ultimul timp parcă s-a schimbat ceva, poate din cauza că sunt o adolescentă, nu știu, chiar mi-aș dori să știu de ce nu mai zâmbesc cum zâmbeam, dar nu pot sad Aș vrea să vă rog sa îmi sfătuiți câte ceva eu nu știu poate vor fi niște persoane bune la suflet care vor citi toată "întrebarea" mea. și. îmi va răspunde. Păi uite încep să vă povestesc: Era sâmbăta, am fost la o zi de naștere, iarna, ningea, zăpadă, tot frumos, am mâncat, am servit (ca orice adolescent, dar foarte puțin căci am o mamă severă, dar o iubesc la nebunie) în fine nu-i asta idee, deci, am ieșit cu toții afară și băieții scăldau fetele în zăpadă big grin și a venit la mine un băiat (Nicu) și mă scălda, tot așa repeta această scăldătura de mai multe ori, de fapt chiar îmi plăcea, și am stat noi așezați jos pe zăpadă, el peste mine, ba eu peste el. Toți deja intraseră în casă și am rămas numai eu cu el în drum și el a spus ceva de genu' : "Sunt mort" "Știi cum să mă învii?" Eu știam că vrea să fie sărutat, dar m-am făcut că nu știu și apoi mai târziu el m-a sărutat și a fost un moment magic. Apoi am intrat în casă și cu toți am cântat și am sărbătorit, apoi ne-am dus acasă. Acum el desigur că nici nu scrie, nici nu sună. Are numărul meu, dar oricum nu zice nimic, poate că are o prietenă, că știți cum sunt unii băieți (am spus unii, de asta băieți nu vă supărați), poate că doar și-a bătut joc de mine happy orice ar fi m-a rănit și îmi pare rău ca l-am sărutat (deși a fost un sărut bestial) :* acum nu caut decât să privesc filme dramatice, tragice, să ascult muzică tristă, să plâng la statusuri triste, etc. Viața mea a devenit neagră, știu că timpul vindecă tot, dar nu știu ce să fac și de ce Nicu a făcut asta. de ce nu scrie, de ce nu sună.vă rog din tot sufletul meu dați-mi măcar un sfat. vă mulțumesc din suflet pentru că ați citit toată povestea mea..promit funda pentru cei mai cei! Papa! Sărbători fericite!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Eh, nu prea raspund eu la intrebari care deja au atatea raspunsuri pentru ca sunt oameni care au neovie de raspunsuri mai rapid, si nu le eu.
Dar o sa fac o exceptie.
Ceea ce ai tu, si cred ca stii, este ca esti indragostita.
Nu stiu si nici nu cred ca vreau sa stiu cati iubiti ai avut pana acum, dar e clar ca baiatul asta ti-a cam furat inima.
Ce daca are numarul tau?
E obligatoriu ca el sa te sune?
TU de ce nu-l suni?
Hehe, noi baietii nu suntem obligati mereu sa facem totul, mai trebuie si un impuls din partea voastra.
Poate ti-au mai spus multi asta in raspunsurile primite, dar eu nu stau sa le citesc, pentru ca, cum am zis, sunte si altii care au nevoie de ajutor.
Partea "frumoasa" e ca tu nu te-ai gandit, ca poate simte si el aceleasi lucruri ca tine.
Poate sta si el acasa in pat si se gandeste "Poate am facut rau ca am sarutat-o.", "Daca nu ma place? Si daca are iubit, mai bine sa o las in pace", si uite asa nici unul nu va vorbiti de frica.
Incearca sa vorbesti tu cu el, si sa-l intrebi daca te-a sarutat pentru ca este interesat de tine sau doar sa-ti bata joc de o alta fata.
Asta este metoda usoara.
Metoda grea este sa astepti cateva saptamani si sa-l uiti.
Dar nu prea cred ca vrei asta, chiar daca tu imi zici ca de fapt o vrei.
Nu cred, pentru ca daca vroiai sa-l uiti deja nu mai postai intrebarea aici.
Nu trebuie sa-l uiti, pentru ca-ti faci rau singura. Este ca si cum ti-ai izola sentimentele si asta nu este prea bine.
Daca incerci sa-l uiti, singura care are de suferit esti tu. Daca ii spui ce simti si te refuza, macar stii ca trebuie sa-l uiti pentru ca el nu simte la fel, dar daca nu ii spui, o sa fii mai rau ranita gandindu-te "Daca el ma iubea si eu am stat ca proasta sa mi-l fure alta?", si crede-ma, o sa te doara mai rau.
Deci, eu iti recomand sa te duci la el acasa, sa-i spui pe mess, sa-l suni sau sa faci ce vrei tu ca sa vorbesti cu el, si sa-l intrebi despre seara aia, si daca sarutul pe care l-a furat de la tine a fost cu interes sau doar a vrut sa probeze ceva nou dar nu are nici un gand serios.
Imi pare rau de tine, si imi cer scuze daca am fost cam "dur" sau "rautacios", dar asa sunt eu, cam direct tongue

17 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna,imi pare rau de situatie, nu stiu sigur ce sa-ti zic, ma gandesc ca poate doar a vrut sa te fraiereasca si atat, a profitat de faptul ca erai mai vulnerabila si te-a sarutat sau poate crede ca in urma sarutului tu ai dori ceva mai mult si nu e pregatit si se sperie.
Incearca sa-l contactezi tu iar daca vezi ca iti ignora apelurile si ca nu vrea sa aiba treaba cu tine atunci lasa-l si incearca sa-ti revii.Viata e prea frumoasa ca sa o lasi sa treaca pentru chestii de genul.
Numai bine si sarbatori fericite si tie kiss

| KatyKat explică (pentru beautifulkiss):

îți mulțumesc mult de răspuns :*

| beautifulkiss a răspuns (pentru KatyKat):

N-ai pentru ce big grin

| Hash001 a răspuns:

Adolescenta te trimite din ludic (joc) spre adevar, real si iti face viata mai gri. E ceva normal, nu te panica; toti am trecut prin asta si hei... asta e perioada cand toti isi formeaza o identitate/personalitate.

| SmartLie a răspuns:

Poate ca iti lipseste ceva ce aveai atunci cand zamveai mai ult. sau te-a parasit cineva drag...
Cunosc multe persoane care nu se simt bine din cauza ca le lipseste cineva.

| ooolifeoolol a răspuns:

Daca e genul macho,(lol), probabil a fost doar o distractie de moment pentru el.
Daca e genul mai baiat...ar trebui sa-i spui ce te supara,caci eu cred ca te va intelege.
Oricum mie mi-ai facut o impresie foarte buna prin modul in care te-ai exprimat, deci daca un baiat nu te intelege, iti spus eu ca fie ii surd, fie prost, lol.papa,Sarbatori Fericite!

| KatyKat explică (pentru ooolifeoolol):

Mersi mult, deși ce reprezinți (mă refer la gen big grin) îți mulțumesc și m-am exprimat și eu cât mai explicit tongue și îți mulțumesc foarte mult pentru: ''daca un baiat nu te intelege, iti spus eu ca fie ii surd, fie prost'' ești un om cu suflet mare! :*

| KatyKat explică (pentru ooolifeoolol):

Vroiam să spun [deși nu ȘTIU ce reprezinți] oh mereu uit cuvintele :d

| ooolifeoolol a răspuns (pentru KatyKat):

Am crezut ca te iei de mine cand am inceput sa citesc...Tu vezi binele in altii. Oricum vorbeam serios. Oamenii buni sint rari.Sint baiat, daca la asta te referi...

| KatyKat explică (pentru ooolifeoolol):

CE SUPER...bravo! succes și mersi din nou pentru tot. ești adorabil...

| ooolifeoolol a răspuns (pentru KatyKat):

Cu placere! Oricum daca respectivul baiat a vrut sa te testeze, cine stie...eu cred ca daca ii spuneai poezia asta ce ai scris-o tu aici,exprimata putin diferit,ce e drept,eu cred ca ai fi crescut in ochii lui instant,indiferent de...
Jocurile,tachinarile,cateodata isi au rostul lor,dar sinceritatea este asociata cu increderea de sine, de cele mai multe ori, iar baietilor le plac fetele increzatoare.Cel putin mie, mi-ai creat impresia ca esti sincera.Da acum n-ai sa afli, decat daca vorbesti cu baiatul respectiv.Niciodata nu-i prea tarziu.Te eliberezi si tu de ganduri, si pana la urma ce rau ar putea iesi...

| Strumpfi a răspuns:

Ma bucur ca am citit.:*
E foarte frumos ce ai povestit, si foarte romantica faza cu sarutul, dar daca spui ca acum nu-ti mai zice nimic, nu te suna, nu-ti scrie inseamna ca ori era un pic tras[grumesclaughing], ori si-a batut joc. Sau se mai intampla sa-ti placa de cineva pe moment[si aici vorbesc de 2-3 zile] si dupa sa nu mai simti nimic.
Imi pare foarte rau pentru tine si stiu sentimentul, dar incearca sa-l eviti tu pentru ca va veni cu coada intre picioare cand va vedea ca nu-l mai bagi in seama. Arata-i ca si tu poti fi indiferenta.
Succes!:*

| KatyKat explică (pentru Strumpfi):

Wow ești o dulce, mersi mult de sfat! și îmi pare rău că ai trecut și tu prin asta.

| Strumpfi a răspuns (pentru KatyKat):

Nicio problema, eu stiu ca era un idiot![ca de obicei de astia ne indragostim]laughing. Fundita?puppy dog eyes

| KatyKat explică (pentru Strumpfi):

ți-aș da funda cu cea mai mare plăcere, dar mai aștept răspunsuri, nu te superi? dacă nu vor fi bune desigur că ți-o dau ție!

| Strumpfi a răspuns (pentru KatyKat):

Inteleg!:*

| blueskies14 a răspuns:

Toti barbatii sunt porci. Aceasta este cel mai adevarat concept al femeilor despre barbati. Daca nu suna, inseamna ca poate n-a iesit cum a vrut, poate a vrut sa nu cedezi sau sa te testeze. Sau poate l-a pus cineva. Orice e posibil, fi realista. Daar...'barbatii au descoperit focul, iar femeile cum sa se joace cu el'. Asa ca decat proasta, mai bine smechera. Papa niste ciocolata ca-i antidepresiva. Si gandeste-te la acel concept. Numa' bine big hug!