| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am reincarcat cartusele de la imprimanta, pentru prima data (am imprimanta Hp) si cel color mi-a curs putin. Si acum nu-mi mai merge imprimanta. Stiti care ar putea fi cauza? (cand trag la xerox alb negru, imi scoate foaia alba si cand trag color imi scoate doar putin, si e foarte neclar.). Sper sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Greseala care am facut-o si eu. Un cartus reincarcat, mai ales color, da probleme din cauza calitatii cernelei. Sigur cel color a fost incarcat peste limita admisa. Se scot cartusele si se sterg usor cu servetele de masa(moi) imbibate in spirt medicinal. Daca in interior este cernala se curata cu atentie cu betisoare de urechi.Mai exista posibilitatea infundarii orificiilor cartuselor si sa nu mai poata executa comanda. HP Solution Center iti spune ce ai de facut, inclusiv curatarea de catre aparat, sincronizarea cartuselor, verificare cu inregistrare de proba. Daca consideri ca te depasesc cele spuse de mine(desi sunt si in cartea lui de exploatare), procedeaza ca mine; cumpara cartuse originale. Costa ceva, dar nu ai batai de cap.Eu am HP Photosmart C4680.

| SMR a răspuns:

Daca ai Hp vezi cum faci si schimb-o! Am avut aceleasi probleme si ajunsesem sa cheltuiesc sa o fac mai mult decat valorase ea initial...

| andreea49 a răspuns (pentru SMR):

Am avut initial Canon, dar mi s-au sticat cartusele, bine asta din vina mea si acum mi-am luat Hp...