| ºPishcotº a întrebat:

De doi ani, am un coleg in clasa, pe care il plac foarte mult, si cred ca si el pe minehappy. Mereu cand vorbim se inroseste. In clasa se uita la minehappy. Intr-o zi o colega i-a zis ca ne sta bine impreuna, si el nu a comentat simic si-i spune"Nu-i asa?", dar pe un ton asa dulcehappy. Si joi profa' de istorie m-a pus langa el (seara urma sa avem o sedinta cu parintii). si la la sfarsitul clasei ii zic "Ce-o sa spuna profesorii la sedinta?". si el zice "Ca Stefan(el) si Cosmi(eu) nu fac nimic!". Nustiu ce sa cred.happy. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai daca iti place de el si ai vrea ceva mai mult de la el ca de la un simplu coleg arata-i asta, preia tu initiativa, el poate e prea timid pentru a spune ceva, pare tipul de om linistit. Daca nu printr-o abordare directa arata-i indirect asta.Nu te lua dupa simple raspunsuri venite in urma unor intrebari banale. Faptul ca se inroseste arata ca e timid si nu te astepta ca el sa spuna ceva pentru ca nu va spune si nu ca nu i-ar place de tine. Vorbeste pe mess cu el, discutii simple si iti vei da seama daca ii place de tine, daca ar vrea cu adevarat sa fie cu tine.Bafta!

1 răspuns:
| cuteandfunny a răspuns:

Daca iti place de el si de pare ca si lui de tine spune-i ca-l placi crede-ma o sa aiba o reactie buna nu sta degeaba crede-ma stiu din proprie experienta eu pentru ca n-am avut curaj sa vb am pierdut un baiat pe care l-am iubit mult asa ca ascula-ma si spune-i :*happy