| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp îmi place de un băiat. E de treabă și destul de cuminte, probabil de aceea toți îl plac. Mai demult lui îi placea foarte tare de mine, îmi dadea flori, felicitări, eu îl plăceam mult însă eram speriată de relații și prostuță și nu-i răspundeam la sentimente, iar pe el îl durea asta. De multe ori pur și simplu o dădeam în bară cu el, așa că a renunțat la mine. Între timp s-a mai întîlnit cu cîteva fete și eu eram geloasă. Nu demult am ieșit cu acest băiat și cu niște colegi și cred că am simțit că încă mă mai place, deși nu pentru prima dată. Am stat mult de vorbă și ne-am înțeles de minune. El este genul de băiat pe care toate fetele îl vor, așa că are de unde alege. Nici nu știu dacă mă mai place sau nu, dar aș vrea să-mi mai acorde o șansă. Ce să fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa reiei legatura cu el si sa incerci sa va apropiati ca inainte. Da-i de asemenea si niste semnale ca-l placi ca sa stie ca nu-i degeaba.

| ălacumarfa a răspuns:

Sa imi dai funda.
Explicatie: imi vei face un bine, iar cand roata se va intoarce, baiatul ala iti va face un bine, respectiv iti va mai acorda o sansa. Convenabil, nu?