| Twister09 a întrebat:

Bună, de obicei când ma enervez sau chestii de genul tot am treaba cu Dumnezeu, ori zic sa moara și chestii de genul și vorbesc urat despre el.
După îmi pare rău de ce zic, dar nu știu ce sa fac sa nu mai am treaba cu el.
Ceva sfaturi dacă puteți să-mi dați?

3 răspunsuri:
| Iamforfun a răspuns:

Uită-te la un film cu patimile lui Hristos.
Abține-te să mai iei numele Domnului în deșert.
Mai bine spune: Doamne
iartă-ma.

| 1997onur a răspuns:

El nu are nicio vină nu-l judeca pentru nimic in viața asta el și-a dat sufletul pentru noi și inima în niște chinuri pe care nu ai idee doar el știe cât a suferit și cum și dat inima pentru noi și sufletul nu face vreodată greșeala asta sal judeci pe el pentru tot ce pățim noi in viața noastră noi dacă acum avem tot ce avem chiar acum avem datorită lui și tot ce vom avea de aicia in colo tot datorită lui vom avea mulți sunt lacomi vor cât mai mult de la viața nu se multumesc niciodată cu cât au și ce au vor cât mai mult și când au le este frica că-și vor pierde bani le este-o frica sa de-a la un om de pe strada sași ia ceva sa mănânce prea multă lăcomie prea multă invidie multă răutate prea multă din calea afara nu știu nu înțeleg de ce de ce atâta răutate de ce atâta ividie de ce atâta răutate de ce atâta lăcomie ei chiar nu-și dau seama deloc chiar nu conștientizează ca el chiar există și îi vede tot ce fac ei chiar nu-și dau seama Chiar atâta de mult le-a loat mințile bani chiar atâta de mult conteză bani ei nu conștientizează acum deloc dar într-o zi își vor da seama cu adevărat ca bani nu-și au rostul omul a inventata banul nu Dumnezeu Dumnezeu ne-a dat totul deja nea lăsat tot ce vedem și mâncam dar uni din noi sunt lacomi vor numai ei uni din noi pun banul pe primul loc prea multă lăcomie prea multă răutate prea multă invidie dacă intr-o zi voi muri ( de Bătrânețe sau nu știu dintr-o întâmplare naturală ) nu vreau sa vin pe pământul asta niciodată prefere sa putrezesc in pământ decât sa mai vin o data pe lumea asta.

| Comanescuandreeac a răspuns:

Nu i nimic, mai este un loc lângă Dz unde cu siguranța este foc și vei ajunge tu. Ii știi numele