| JKanonimous a întrebat:

Buna, de un an mă "bântuie" o chestie. Era o zi de școală, iar în ziua aceea aveam sport. Eram portar și deodată unul de a 10 veni, lua mingea și încercă să îmi dea gol. Nu a reușit, dar a dat așa de tare in capul meu de am picat pe jos și mi-am spart capul.

După o lună de la incident am observat că nu mai simt așa de rău durerea și chiar e satisfăcătoare. Începusem să mă tai doar pentru entertainment.

Am incercat să mă mai calmez cu chestia asta, dar fac unele lucruri cam inconștient rezultând în a mă lovi. De curând m-am aruncat de pe scară fara nici un motiv. Eram plictisit și s-au întâmplat, din fericire doar mi-am fracturat mana.

Ce sa fac, nu vreau să mă arunc în fața mașinii inconștient.

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai doar impresia ca nu detii controlul asupra ta, dar nu e asa. Teama asta iti provoaca si mai multa nesiguranta.

| JKanonimous explică (pentru Bondarel99):

Nu știu ce să zic, adică nu mă tem decât de moarte tânără sau cum îi zice.

| Bondarel99 a răspuns (pentru JKanonimous):

Pai teama asta de moarte sau accident iti intretine anxietatea. Tu esti stapanul faptelor tale, incearca sa faci diverse activitati pe care vrei si iti face placere sa le faci si o sa te convingi de chestia asta.
Mergi si la un psiholog sa te indrume, nu la psihiatru ca astia prescriu medicamente chiar si cand nu ai nevoie de ele (psihiatrul e un doctor care prescrie medicamente pentru bolile psihice, psihologul nu e doctor, dar consilierea psihologica te ajuta in o gramada de probleme). Nu ar strica si un RMN, dar doar asa ca sa stai linistit, daca nu ai dureri sau alte chestii nu e necesar, te iradiezi degeaba.
Nu mai lua in seama ce zic toti aiuritii, nu ai ce sa cauti la sanatoriu, nu ai nicio boala psihica.

| JKanonimous explică (pentru Bondarel99):

Pai fac cat de des se poate ce îmi place. Dar voi o să ziceți că nu e normal, îmi place să chinui fiinte, și să le omor în unele cazuri.
O sa vb cu părinți, un psiholog ceva acolo nu strica

| Bondarel99 a răspuns (pentru JKanonimous):

Da, mergi la psiholog si spune-i si chestia asta. Daca psihologul considera ca ai nevoie de psihiatru, o sa te trimita.

| SkandallKamataru a răspuns:

" De curând m-am aruncat de pe scară fara nici un motiv" laughing rolling on the floor

| JKanonimous explică (pentru SkandallKamataru):

Razi, dar daca nu mă crezi nu am ce să îți fac, scară era deja pusa de tata deoarece voia să facă ceva pe acoepriș

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Recomand consultul unui doctor sau sa te internezi intr-un sanatorium.

| JKanonimous explică (pentru ZmeuNinja1980):

O sa Ici că sun idiot dar ce e ăla sanatoriul? + Trebuie să mă duc la ambele sau ceva de genul daca mă duc la un doctor( te referi la un psihiatru, psiholog ceva?)

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru JKanonimous):

Intai te duci la un doctor, el stie mai bine decat noi ce ai, eu nu sunt doctor.