| Anna98Anna a întrebat:

de un timp imi place f. mult de un baiat. i-am spus unui prieten si asa mi-a spus ca i-a zis baiatului de care-mi place. dar nu stiu daca ma place si el. e mai mare decat mine cu 3 ani. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| karo a răspuns:

Si eu am patit la fel. Numai ca baiatul de care-mi place este cu 1 an mai mare. Nu e diferenta mare. Eu personal nu pot sa-i spun nimic, din cauza timiditatii. E usor de zis: du-te si spune-i tot ce simti, dar cand te vezi fata in fata cu el, incep sa-ti tremure picioarele si sa vezi in ceata(experienta personala, cu toate ca pare penibil). E greu, dar eu pot astepta. Nu stiu exact cat, dar pot. Desi, daca stau mai bine si ma gandesc, nu e chiar cine stie ce sa ai prieten. Baietii oricum ajung in acelasi punct.

1 răspuns:
| Ioana_2793 a răspuns:

Fii sincera si curajoasa...

Du-te, spune-i ce simti, si intreaba-l daca simte acelasi lucru.Nu ai nimic de pierdut.

Bafta:*!