| Naomi33 a întrebat:

Deci acum câteva luni, m-am împrietenit cu un băiat care acum e la aceeași școală cu mine. si atunci vorbeam foarte mult si acum în prezent nu mai vorbeam. Acum are prietenă si l-am întrebat dacă o să mai pot vorbi cu el daca are prietenă, si a spus că se mai gândește dar peste câteva ore mi-a șters porecla... Ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai e interesat sa vorbeasca cu tine. LAsa-l in pace, nu-i mai scrie ca numa il stresezi si cu atat mai mult n-o sa mai vrea sa vorbeasca cu tine.
Oricum, n-ar trebui sa-ti pierzi timpul cu persoane din astea care azi te baga in seama maine uita ca existi.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa accepti realitatea si sa-i dai pace, ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine si chiar nu poti sa-l obligi sau sa-l convingi!

Vezi tu, diferenta dintre joaca cu papusi si cea cu baieti, este ca papusile sunt ascultatoare si executa ce le pui tu sa faca, pe cand baietii nu vor sa execute, decat ce vor ei.
Deci, lasa baietii in oace si mai copilareste cu papuselele vreo cativa ani, pana mai cresti si intelegi cum sunt relatiile astea cu baietii.

| WaterDrop a răspuns:

Se mai gandeste daca iti permite sa vorbesti cu el? Poti sa vorbesti cu el oricand insa are prietena acum si s`ar putea sa fie geloasa.Mai bine iti faci alt prieten, unul fara prietena, nu? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a spus ca "se mai gandeste" e clar ca a gasit pe cineva mai bun decat tine si te-a inlocuit.Tu nu esti cu nimic de vina, iar tot ce trebuie sa faci este sa il eviti.La un moment dat se va desparti de acea fata si atunci va dori sa se intoarca la tine, doar ca nu va mai putea.Trebuie sa iti gasesti niste prieteni mai loiali.

| asdfq a răspuns:

Click dreapta delete, da-l in mortii ma-si

| nuisance a răspuns:

Scoate-l din viața ta, e mai bine. Dacă el a decis acest lucru fără să-ți dea argumente exacte nu merită prietenia ta.