| anonim_5109 a întrebat:

Am fost cu un baiat de care m`am despartit acum cateva luni si de vreo 2 luni nu ne mai bagam in seama deloc el zice ca nu mai ma iubeste ca nu mai tine la mine. Intra pe mine doar pe messenger cateodata. Intr`o zi m`am lovit la picior la scoala si m`o vazut dar nu a zis nimic doar cand am ajuns acasa m`a intrebat ce am patit. Si l`am intrebat "Ce iti pasa" si a spus ca da. Intr`o zi ma simteam rau si din nou mai intrebat si a spus ca ii pasa. De ce zice ca ii pasa daca spune ca nu mai ma iubeste si nu mai tine la mine? L`am mai intrebat ca de ce nu mai vorbeste cu mine si spune ca daca eu nu spun nimic. De ce vorbeste cu mine doar pe mess si la scoala parca nici nu ma vede?
Iam spus ca de ce trece pe langa mine si nici nu ma vede?
Si mi-a raspuns ca el ma vede si ca eu nu stiu ce gandeste el.
Chiar nu mai inteleg sad

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Eu cred ca-i e rusine. dupa ce v-ati despartit.si n-are curaju sa vorbeasca cu tine fata-n fata. Intreaba-l daca te mai iubeste. Totusi daca-i pasa... inseamna ca mai tine la tine. Clarifica lucrurile ori. tine la tine ca la o iubita sau amica. E posibil sa te mai placa. si sa vrea sa va impacati

4 răspunsuri:
| alinaWalina a răspuns:

Buna. Se poarta diferit, pentru ca probabil... ii e rusine cu tine. Sau te place dar nu vrea ca ceilalti sa afle. Un astfel de baiat, nu e tocmai potrivit. Daca zici ca in public te ignora, atunci e clar. E exact cum ti'am scris mai sus.
Tu ar trebui sa nu il mai bagi in seama, sa il uiti de tot. Un astfel de baiat nu merita atentia ta. Gaseste'ti un baiat calumea, care sa nu fie asa prefacut, sa vrea sa se afiseze cu tine in lume.
pa pa
bafta:*:*

| Alyyynu a răspuns:

Astea sunt copilarii si tin pana la o varsta mai inaintata.
Nu e regula daca s-a terminat o relatie sa nu ramaneti prieteni. Normal ca ii pasa de tine, doar o stat cu tine.

De ce ii este frica lui de nu te baga in seama?, probabili sa nu te atasezi de el, din nou...
Daca te baga in seama este foarte probabil ca tu sa nu intelegi gresit mesajul si sa crezi ca vrea din nou sa fiti iubiti. Si ca sa nu riste ca tu sa intelegi gresit mesajul mai bine te evita, daca ii arati ca ai trecut peste si iti vezi de treburile tale nu are de ce sa te evite.
Ar trebui sa-i arati(prin: limbajul corpului, reactii, emotii, sentimente) ceva de genu "gata, am inteles ca ne-am desparit, m-am impacat cu ideea, uite am alt iubit, dar am ramas prieteni apropiati, nu?".
Acum nu stiu exact despre ce este vorba, imi dau si eu cu parerea, pot fi si alte motive, eu am spus din trecutul meu rolling on the floor;

| aiam a răspuns:

Se pricale; te de dine
Ca orce baiat de orce fata
Dar tu daca vei fi bravo, vei continua sa fii ofensata!
Îmi place cînd sufera fetele din cauza baieţilor (pentru ca eu tot am suferit din cauza la o fata)

| bxr20 a răspuns:

Cred ca vrea sa ramaneti prieteni indiferent de situatie, si poate ca si el crede acelasi lucru despre tine... eu zic sa ramaneti prieteni si sa-l saluti cand il vezi.happy