| DeNyyy a întrebat:

deci acum m-am decis sa intru pe mess dar cand intru mi se deschide fereastra dar nu imi apare nimic. nici o pers. contactele nu sunt sterse deoarece am mai intrat o data acum o ora si totul mergea perfect. am dat si restart la laptop si nu mai stiu ce sa fac. nu imi apare absolut nimic decat un fundal alb... ce sa fac ca de dezinstalat nu stiu sa dezinstalez messu si nici sa il instalez din nou...stiti care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| 6AniFaraTine a răspuns:

Sigur nu ai ales optiunea sa nu vada cei care nu sut online?
Daca vrei sa scoti messul fa asa: Du-te in My Computer - Program Files- Yahoo!-Folderul Messenger- iar aici vei vedea o iconita, UNWISE, dai dublu click pe ea si ti se deschide casuta pentru uninstal, dai next acolo si urmezi pasi pana la finish si ai scapat de messenger.
Pentru instalarea iar a messului intra pe linkul asta:
http://messenger.yahoo.com/download/win/
si acolo da-i pe download, dar vezi ca asta e noul mess Mesenger 10. Dai pe Download si urmeaza pasii. Succes!

5 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Buna! E simplu sa dezinstalezi un program, du-te la Control Panel si dai click acolo unde scrie "Dezinstaleaza programe", iti va aparea o lista cu toate programele din laptopul tau, cauti Yahoo Messenger si dai click dreapa, apoi "dezinstaleaza". Dupa ce termini cu asta intri aici -> http://messenger.yahoo.com/win/
si dai click pe Download Now, dupa ce s-a descarcat dai click pe el si "Executa". Dai "next", o sa iti apara o casuta cu "Yes, i accept the licence...", o bifezi si iar "next", dupa "install" si gata, astepti sa se instaleze si vei avea un nou Yahoo Messenger :). Succes in tot ceea ce faci!

| 6AniFaraTine a răspuns:

Am uitat sa zic ca dupa ce dai downloada de pe linkul care l-am trimis, o sa apara pe desktop ul tau o iconita pe care o deschizi si dai accept terms si next, next, si se instaleaza singurel. iar la sfarsit te anunta ca a terminat si dai finish.

| maddutsu17 a răspuns:

Cauta alt mess.si instaleaza`l :*

| maddutsu17 a răspuns:

Altcv nu stiu daca e de facut straight face

| maddutsu17 a răspuns:

Sau intra pe mess. de pe meboo sau cam asa ceva.sau din mail de la yahoo.