| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Deci am nevoie de niste sfaturi de la un fumator
Azi am fumat pentru prima data.cel putin am incercat.
Am fumat dunhill abastru.
Mai exact nu am fumat o tigara intreaga ..doar am tras niste fumuri sa invat sa fumez
Am incercat sa trag in mine in piept dar nu stiu daca a procedat bine.
In momentul in care trageam, pe gat uneori simteam un fel de usturime, ca niste intelaturi si incepeam sa tusesc putin.
Nu ma luase ameteal nu nimic.dar nu stiu daca am procedat bine big grin
Adica.,, ca sa fumezi "corect " trebuie sa tragi pur si simplu in piept si dupa sa dai afara, sau mai trebuie sa faci ceva?
Am nevoie de niste explicatii big grin
Funda si voturi puppy dog eyes
ps. Ceea ce am facut acolo..cu trasul cum am spus mai sus, eu am tras pana la urma in piept sau in gat?
Si cu faza cu cancerul la gat, e periculos daca tragi de cateva ori..pana te inveti sa fmezi?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel m ai bine ar fi să te lași de fumat, este dăunător și murdăreste carnea(corpul).

| alexxxu a răspuns:

Tragi din tigare in gura apoi tragi in plamantonguee greu la inceput dar te obisnuiestiwinking

| iAless a răspuns:

Buna... e normal sa ti se intample asa ceva. sfatul meu este sa nu fumezi ca nu iti face bine si dupa nu te poti lasa de fumat. daca chiar vrei sa fumezi trebuie sa ai grija ce vrei sa fumezi. funda? :*