| MoRoHunD a întrebat:

Am si eu o intrebare, astazi am fost cu un prieten catre casa.
El a scos o tigara si mi-a spus daca vreau sau trag si eu, iar eu am spus ca as' vrea.
Nu sunt fumator, nu am pus gura pe o tigara de 1 an de zile, si am vrut sa revad cum este (mare greseala).
Am tras 3 fumuri din tigara aia (kent 8), am tras in gura iar dupa aceea am mai tras o data aer ca sa se duca fumul in plamani.
Dupa al 3-lea fum am inceput sa ametesc cam nasol si sa ma doara gatul cand trageam aer in piept si cand inspiram la fel se intampla.
Nu mai vreau sa pun gura pe tigarii nici-o data fiidca stiu cat sunt de daunatoare si nu e ok.
Vreau sa intreb de ce a inceput sa ma usture gatul cand trageam aer curat?
Apropo cand trageam din tigara si trageam in gura iar dupa trageam aer in piept parca mi se inchidea gatul si nu mai puteam sa trag aer si imi venea sa ma inec.

Răspuns Câştigător
| anonyymuusss a răspuns:

Ti s-a iritat mucoasa de la fum. E ok pentru ca nu ești obișnuit. Trebuie și sa știi cum sa tragi, trebuie sa tragi adânc ca sa nu te inneci iar apoi sa dai afara fumul.

1 răspuns:
| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Pentrucă nu ai mai fumat de mult este normal sa stii. Dar încearcă să nu mai faci asta, îți faci un mare rău.