| 12xxxx34 a întrebat:

deci
am o mare problema cu parul... poate aveti si alte fete d aici
parul meu e ondulat...il usuc mereu natural...nu e foarte des pentru ca l.am filat
dar cand mi se usuca sta infoiat si nu mi se definesc prea bine buclele...si nu stiu ce sa. i mai fac
va rog...am nevoie d cat mai multe sfaturi...

mersi multhappyhappy

Răspuns Câştigător
| venerra a răspuns:

...me too crying
dar am descoperit un truc :
-NU te pieptana dupa ce te speli pe par,( posibil de asta se-nfoaie si se lasa buclele...eu asa pateam)
-piaptana-l, eventual, cu o perie cu dinti rari inainte de spalare
-aplica spuma :eu folosesc wella flex, e foarte eficienta, nu imbacseste parul si mi-l face aproape cretwinking
- nu folosi spuma pe care scrie "pentru bucle" k e vrajeala de cele mai multe ori, iti incarca parul si devine prea lipicios
-am inteles ca iti usuci parul in mod natural..., dar daca vrei sa iese treaba atunci recurge si la feon dar la viteza redusa nah iar in acelasi timp modeleaza-ti buclele cu degetele
- lunar, foloseste o masca(de la Kur) pentru varfurile parului, pentru hidratare, forta...
E simplu, eu asa imi cresc pleata si-s multumita de ea happy

pleata faina cum vrei tu, iti doreschee hee

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Foloseste produse pentru par ondulat, de la Kerastase. Sunt produse profesionale pentru par, care iti vor face parul... cuminte.

| crisS a răspuns:

Daca vrei o schimbare ai putea sa il intinzi cu placa ( in caz ca il vrei drept )nu o sa mai fie as infoiat daca nu vrei aceasta optiune ai putea sa te duci la un frizer si sa iti recomande o frizura care sa te avantajeze si sa nu iti mai stea asa infoiat. O a 3 optiunde ar fi sa continui cu parul ondulat definindu-ti buclele... folosind un ondulator spuma sau o placa http://www.youtube.com/watch?v=Dbk_gGCh8cA

| Delisha a răspuns:

Si eu am acelasi par ca al tau, insa al meu nu e doar ondulat, cret ci si foarte des.
eu il pieptan inainte sa il spal, folosesc inainte de spalare masca cu ulei de masline si dupa spalare balsam pentru fire despicate(am folosit si placa si de asta s-a deteriorat)
nu il usuc niciodata cu feonul si nu il pieptan dupa ce ma spal.
imi aranjez buclele cu degetele si cand e aproape uscat dau cu spuma, mai mult la varfuri(eu folosesc wella)
si al meu sta infoiat insa se mentin si buclele... mie imi place cu volumhappy

partea proasta e ca mai mult de 2-3 zile nu imi tine coafura asta...
insa nu-i problema, ca il spal si o iau de la capattongue

bafta!happy

| annda a răspuns:

Incearca cu gelu de par de la Nivea Diamond eu il folosesc si se definesc foarte bine buclele. big grin

| pysicutza a răspuns:

Eu cred ca parul tau deoarece este cret nu e prea des.