| deutza_5635 a întrebat:

deci am o problema, as vrea sa am mai multa incredere in mine dar nu stiu cum ...adica mie in general imi place sa ma imbrac bine, sa ma aranjez dar sincera sa fiu nu prea stiu sa le port cu incredere!

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Nu este important sa porti haine elegante, ci sa te simti tu bine in ele. Daca te simti bine, confortabil, te simti frumoasa. Degeaba iti iei o fusta si o camasa, daca te enerveaza, fusta ti le lipeste pe dres, camasa te mananca, sutienul te strange, pantofii au toc prea mare, etc. Poate pe dinafara arati bine, dar pe dinauntru mori de nervi, iar ce e inauntru, curand se arata si afara, in caracterul tau: esti irascibila, se vede ca nu te simti bine in pielea ta. Poti sa iti pui o pereche de blugi si un tricou si sa intoarca toti capul dupa tine pe strada, pentru ca tu te simti bine si radiezi. Gaseste-ti o frizura care sa iti placa, sau lasa-ti parul lung, sa poti experimenta cate ceva nou: un spicm 2 codite simple sau impletite, un coc sau o bentita, in fiecare zi alta culoare, asortata cu tinuta.(pentru pacea mea sufleteasca, evita florile mari de pe bentite). Deci, parerea mea, ca sa nu o mai lungesc: Nu conteaza ce porti, ci cum porti! O femeie care se simte frumoasa intr-un sac de cartofi, va fi sclipitoare imbracata cu el.

2 răspunsuri:
| No a răspuns:

Asa patesc si eu, nu esti singura. Ma imbrac la moda, dragut, cool, dar nu le port cu incredere. Probabil pentru ca vad multe fete imbracate in acelasi gen de haine care-mi plac si devin putin invidioasa. si nu ma mai simt speciala. Doar cand cineva imi face complimente pentru cum ma imbrac, mi se mai trezeste increderea din mine. happy Pentru a-ti gasi increderea in tine trebuie sa te placi mai mult pe tine insuti. Sigur esti o fata draguta, care e si la moda si frumoasa. Pt multi, chiar functioneaza asta. happy ( si eu am incercat de multe ori ).
P.S. be yourself, be happy! Fi mereu cu zambetul pe buze si gaseste-ti prieteni adevarati care te plac asa cum esti.

| ganeaa a răspuns:

Trebuie sa fi tu insati sa ai incredere in tine si totul va fi bine