| LittleRose a întrebat:

Am o mare problema! Am 17 ani si niciun baiat nu se uita la mine in vederea unei relatii.De ce? Primesc frecvent complimente,imi place ce vad in oglinda, nu am trasaturi urate.Sunt o fata ingrijita,ma imbrac feminin si elegant, ma aranjez foarte mult.Se uita la mine doar baietii prea mari sau cei care nu ma atrag.Nu simt acea chimie.Sunt putin plinuta.Aceasta sa fie problema? Nu inteleg.Nu am auzit ca sunt urata,nici proasta nu sunt, sunt o persoana agreabila stiu sa port o conversatie.Ce e de facut? Baietii care ma atrag parca fug de mine.Nu mai suport situatia asta.Ce sa fac sa schimb ceva?

13 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Poate e de vina comportamentul insa de cele mai multe ori e mai bine sa nu iei in serios parerea altora deci nu conteaza daca tu nu le placi lor
cat despre baiet...pun pariu ca e unu mai aproape decat te astepti si e gata sa te asculte happy

| Purec a răspuns:

Probabil esti de multe ori prietena cu baietii, si ei ajung sa te vada doar ca pe o amica. Se mai intamplat, cunosc si eu fete, pe care nu le-as vedea niciodata mai mult decat prietene. Oricum nu trebuie sa te stresezi prea mult, o sa vina si randul tau.

ps: oricum pentru o fata e mai greu, la cat de cretini sunt uni baieti, baza de selectie a unui iubit este foarte mica, e normal sa ai dificultati happy

| Dariusuu a răspuns:

Si acum te intreb.

De ce astepti ca cineva sa vrea ceva serios daca pentru tine conteaza doar cum areti?

P.S Gandeste-te putin.

| LittleRose explică (pentru Dariusuu):

Nu doar asta conteaza.Eu pun accent pe cum arat datorita acestui complex dar nu vorbesc cu nimeni despre asta.

| Dariusuu a răspuns (pentru LittleRose):

Am inteles.

Totusi problema e la tine.

| Cosmotel a răspuns:

Daca o fata m-ar intreba daca-i urata, crezi ca i-as spune ca da in fata? adevarul doare si de asta tind sa-l modelez putin incat sa nu fac persoana respectiva sa se simta jignita.
sau poate intimidezi baietii cu infatisarea ta, n-am de unde sa stiu pentru ca habar n-am cum arati. incearca sa te bagi si tu in seama cu baieti care-ti plac, nu scrie nicaieri ca baiatul trebuie sa faca primul pas.

| dgeko a răspuns:

Add wil_lil_wayne ca m-ai facut curios

| BlackDice a răspuns:

Da-mi mesaj cu id tau si imi dau cu parerea despre tine!

| Gabryel123 a răspuns:

Poate, te considera o fata scumpa si nu isi permit sa intre in vorba cu tine happy se mai intampla si chestii de genul asta cand un baiat sa realizeze ca nu isi permite sa se intalneasca cu o fata, ba ca e prea frumoasa, ba ca e bogata si el sarac, ori nu e atras deloc de acea fata big grin, iar in privinta ta, totul consta in rabdare, ai rabdare si va aparea si alesul tau.

| mangojump a răspuns:

Ce e al tau e pus deoparte.Toate la timpul lor.

| Ion_Ionut_1996 a răspuns:

Se poate o poza laughing?

| LittleRose explică (pentru Ion_Ionut_1996):

Unde ai vrea sa-ti trimit poza? laughing)

| aasdfghjkl a răspuns:

Stai linistita... e perioada in care baietii se uita dupa curve.