| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Deci...am o problema mare: maine dau test la istorie din tot ce nea predat pe sem 2 adica cam vreo 8 lectii fiecare cate 2 pagini de caiet mic.cum sa fac sa invat pentru ca n-am nici un chef si is moarta de oboseala...plss ajutati-ma

P. S fara mistouri

Răspuns Câştigător
| DeniiMeow a răspuns:

Mult noroc la test! Poi si mie mi s-a int la fel cu lb romana...hee hee Am avut vreo 4 lectihee hee eu le-am inv. tu ai 16, eu zic sa inveti ast-seara pana mai pe la 23 si maine sa te trezesti, bei un suc de fructe(pentru energie) si apoi te mai apuci sa mai inv putin, macar sa iei un 8, cred ca vei reusi, inca odata muuuulkt noroc!:X:Xbig grin

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai. Poti face fituiciblushing.
Dar cel mai bine e sa inveti.not worthy

| LoveForShania a răspuns:

Acum ti-ai gasit? Draga mea de ce nu ai invatat din timp? Cine poate invata 16 pagini de caiet studentesc? Imi pare rau, dar e si vina ta aici! Daca iei un 4 sa nu zici,, vaiii ce rau imi pare''. Daca stii ca ai atat de mult de invatat trebuia sa inveti cel putin o lectie-doua in fiecare zi. Sorry for you...
Acum daca nu ai chef si este obosita... poti sa repeti tu de 10 ori, nu`ti intra in cap. Trebuie sa ai creierul capabil de a invata. Tu gandesti? 16 pagini de caiet studentesc? E mult pentru a invata acum.
Odihneste`te o ora sau doua... si invata si tu vreo 2 lectii ca sa nu pierzi mult din nota. Eventual daca maine esti de dimineata trezeste`te pe la 6 ca sa inveti. E cel mai bine! Acum e ora 21:00. dormi de la ora asta ca maine sa te poti trezi pe la 6. Iti ajung 9 ore sa te odihnesti. Maine o sa fi plina de viata si o sa poti invata 2-3 lectii. Care crezi ca sunt mai importante... ca sa nu pierzi mult din nota. Sa iei macar un 7 sad Bafta! Dormi, si sa te trezesti maine pe la 6 si sa inveti 2-3 lectii. Macar 2!

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu vreau sa te fac sa te simti prost, dar din experienta stiu ca la istorie nu poti sa faci bine la un test doar din noroc, ci doar daca ai tocit foarte bine.
Imi pare rau, daca tu te-ai trezit la ora 9 sa-ti aduci aminte ca ai test...aici e vina ta. Eu daca as fi in locul tau, as invata fara pauza pana la epuizare (asta pentru ca pe mine ma intereseaza notele si parerea pe care o las celorlalti, nu stiu daca toti sunt la fel ca mine).
Nu ai de ales decat sa dai tot ce poti! Ai putea sa rogi pe cineva sa te asculte, pe mine ma ajuta lucrul asta foarte mult.

Succes si sper sa nu mai ajungi prea curand in situatii asemanatoare!