| Crisuuu16 a întrebat:

Buna, deci am o relatie noua cu un baiat super, este genul ala de baiat care se comporta bine si frumos cu mine si cu altii nu, ideea e ca m-am cam plictisit dar nu vreau sa-l las si nu stiu de ce m-a plictisit. El se comporta cu mine de parca as fi de sticla si e foarte protectiv doar ca eu ma plictisesc foarte repede, dar intr-un fel inca sunt indragostita de el si chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Gandeste-te bine la ceea ce faci! Oameni draguti intalnesti mai rar, apoi dupa cum povestesti, pare de treaba! Problema e cu tine, deci trebuie sa stii ce vrei; sa ranim e usor; sa vindecam o rana e foarte greu, apoi e pacat! Numai bine!

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Deci el nu ti-a gresit cu nimic, dar cu toate astea te-ai plictisit? Ok, ia-ti un "golan", care sa-ti dea mereu senzatii tari, mai mult negative, sa nu te respecte, sa te faca sa lupti pentru simpla lui atentie, poate asta te va tine in priza si iti sare plictiseala. Suna bine sau, nu prea? Tu alegi, numai sa nu devii acea tipa care respinge un barbat care respecta femeia, ca apoi sa zici "nu mai exista barbati seriosi".
Poate nu stii ce vrei, inca, daca nu ai de gand sa il iei in serios, spune-i.

| VoidEternal a răspuns:

"un baiat super este genul ala de baiat care comporta bine si frumos... ideea e ca m-am cam plictisit"

Ai rezumat in cateva cuvinte tot ce e in neregula cu mentalitatea adolescentelor.

Te plictisesti foarte repede? E doar un alt cuvant ce descrie superificialitatea. Nu e ceva neobisnuit intre adolescenti dar ai putea sa fii tu exceptia si sa dai dovada de o gandire matura.

| CleanHeart a răspuns:

Multe fete ar da orice să aibă parte de un băiat de genul, prețuiește-l că dacă îl pierzi și apare unul rău o să îl regreți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masa copiilor nu este la aceasta categorie!