| LoveMary a întrebat:

Sunt fata si am 15 ani. Ideea e ca tocmai am inceput prima mea relatie cu un tip de care sunt super indragostita, dar de fiecare data cand incerc sa vorbesc cu el nu stiu ce sa ii spun. El ma tot alinta si e atat de dulce, dar la mine fiind prima relatie nu stiu cu ce sa ii raspund. Mereu imi zice ca ma iubeste si ca se gandeste la mine. Cum sa raspuns la genul asta de dulcegarii? Si despre ce subiecte sa vorbim?
Mersii pentru raspunsuri :* cel mai bun primeste fundita :3

4 răspunsuri:
| LovelyKitty2 a răspuns:

Nu numai tu ai problemele astea, toate fetele indragostite in fata persoanei iubite nu stiu ce sa spuna. Eu personal zic numai idiotenii fara sa realizezlaughing. Fii tu insati, spune-i si tu ca il iubesti, gasiti multe lucruri comune, mergeti la patinoar, la film, in parcuri de distractii, faceti poze, sau stati pur si simplu. E foarte frumos sa ai o relatie in care iubesti persoana de langa tine si e reciproc :X. Nu iti mai face probleme, lasa-te purtata de val si distreaza-te.
Multa bafta! kiss

| FaraNume26 a răspuns:

Buna.
Cu timpul te vei acomoda cu el.
Incearca sa-l alinti si tu, sa-i spui ce simti pentru el, sa-i spui ca te bucuri ca ai o relatie cu el, si ca iti place mult de el.
Vorbiti despre voi, incercati sa va cunoasteti cat mai bine. Spune-i despre tine, ce iti place sa faci, ce nu iti place.
Si apoi restul vin de la sine, si o sa aveti destule subiecte de vorba.

| Andreutza1818 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. laughing) Asa e dragostea

| anonimacurioasa a răspuns:

Pai,poti vorbi cu el despre planuri de viitor,despre cat de mult il placi,poti sa vorbesti cu el despre orice(nu ceva intim,Doamne feresteee). Daca el te iubeste si tu pe el,sunteti un cuplu fericit. Oricum,poti sa-i spui lucruri de genu,,Iuby,te iubesc muult mult mult si mi-as da viata pentru tine'',,, Nu pot sa-mi iau gandul de la tine'',,, Esti singurul la care ma gandesc in fiecare secunda din fiecare minut din viata mea'',,, Esti Soarele meu, iar fara tine viata mea nu ar avea sens''.
Toate cele bune si sa va tina relatia.
Va pup pe amandoi