| Sarraa97 a întrebat:

Deci.laughing aseara am fost pe afara cu asa zisi "prieteni" si la un moment un baiat a venit si a chemat-o pe o prietena sa ii spuna ceva si apoi prietena aia le-a chemat si pe alte doua prietene sa le spuna ceva.Am iesit afara doar eu si cele trei fete si inca un baiat care statea cu noi si toate trei povesteau separat.Si api doua dintre ele au spus ca merg la toaleta si mi-a spus mie si la baiatul care eram pe banca "paa, mergem la toaleta"de ce sa zici pa cand mergi la toaleta? si cealalta fata a mers pe o strada si si alea cu toaleta lor au mers dar nu era toaleta acolo au gasit doar un pretext ca sa ..nu stiu.Si au plecat si nici macar nu mi-au zis : "tu proasto vezi ca mergem nu stiu unde" sau "paa ca mergem ca ne-o chemat acel baiat la el" erau 3 fete si 3 baieti deci...clar. ..nuu?laughingsi mentionez ca eu ii cunosc pe baietii aia si chiar ma inteleg bine cu ei cel puitn pana acuma.Problema: nu stiu ce sa fac.mi-am data seama ce prietene am. Vreau sa le fac sa le para intr-un fel rau.ce sa fac? Funda cel mai bun raspuns. AAA si spun ca nu prea mai am cu cine sa ies acum afara ca nu as mai vrea sa vorbesc asa de mult cu ele si am stat doar cu ele si u mai am cu cine iesi afara.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

De ce trebuie tu să fii jucăria lor? De ce trebuie ţie să-ţi pese de ele, iar ele să râdă de tine mereu când au ocazia?
Aceste persoane nu se pot numi prietene. Legătura dintre tine şi ele, nu se numește prietenie, ci mai mult "amici de discuție".
Uită-le. Oricum, ele nu îşi vor cere scuze în fața ta. Te consideră doar o idioată care ține prea mult la ele, sau bine, asta e părerea mea.
Arată-le că nu e aşa. Distrează-te şi fără ele, pentru că nu e sfârşitul lumii.

| neca a răspuns:

Simplu fa-ti alti prieteni stai afara cu ei

la alea 3 nu le zi ca nu vreti sa mai fiti prieteni pentru ca chiar daca nu vreti sa fiti prieteni nici sa-ti fie dusmani n-ar fi placut

| katy72 a răspuns:

Daca tu consideri ca sunt prieteni falsi, atunci renunta la ei si cauta-ti prieteni noi pe care te poti baza si care sa-ti fie mereu alaturi happy. Daca ei o sa vada ca tu te intelegi foarte bine cu noii tai prieteni, atunci o sa se simta prost si astfel te razbuni big grin