| Cateweline a întrebat:

Buna!
Deci ce sa fac sa ma mute sa nu mai stau cu o fata care e cica rietena mea dar ea vrea numa sa copieze la mate. si copeaza si profa nu o vede. cad nea mutat pe mine la o banca si pe ea u o alta fata am auzit cand a zis eu o sa stau cu eweline ca sa iau note bine asa ca nu te supara
ce sa fac sa ma mute ca acea persoana sa nu se supere?
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Tu iti faci griji ca se va supara cea care profita de tine in loc sa te gandesti ca ea sta pe langa tine din interes si nu pentru ca vrea sa fie prietena ta? Eu zic sa te muti cu altcineva sau sa ii spui pur si simplu sa nu mai profite de tine si sa puna mana pe carte daca vrea sa ia note bune.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i adevarul profei fara ca fata sa stie si sigur o sa te mute sau o va muta pe ea

| darrio2007 a răspuns:

Spune-i profei ca nu vezi la tabla.Cred ca la gramatica va trebui ca tu sa copiezi dupa ea.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, n-ai ce face dacă te-a mutat asta este, doar să o rogi dacă eşti la geam că e curent la perete că nu vezi la tablă dar nu e bine să minţi, ce e mai importantă şcoala sau prietena ta?
O seară bună!

Răspuns utilizator avertizat
| Korman a răspuns:

Spune-i ca ai o prietena buna in clasa care vrea sa stea cu tine in banca.

| wanna a răspuns:

Fix prietena dintr-asta am avut si eu in liceu si ghici ce?! dupa ce am ajuns la facultate,amandoua in acelasi oras,n-am mai vazut-o la ochi, cum se spune!
Si trebuie sa-ti mentionez ca noi eram aproape non-stop impreuna in liceu.
La scoala reusise sa se mute cu mine in banca, in afara scolii ieseam in oras, dormea cateodata la mine. A fost asa "frumos" pana la facultate, unde probabil "avea alta colega de banca", daca ma intelegi ce vreau sa spun.
Sfatul meu: Inceteaza sa te gandesti la sentimentele ei ca nu se merita.
Totusi daca nu ai atata tarie de caracter sa ii zici in fata ca vreai sa stai cu alta colega in banca, poti incepe prin a-i spune ca "ora asta" am sa stau cu colega X, iar apoi sa ramai si cealalta ora si cealalta, apoi si-a doua zi si tot asa happy
E bine sa te debarasezi de astfel de oameni, ca nu sunt decat niste paraziti de la care nu primesti nici macar un "multumesc" ca rasplata happy
Mult succes Eweline!

| Cateweline explică (pentru wanna):

Multumesc pentru ajutor!