| zuziOoO a întrebat:

deci cea mai buna prietena a mea are o intalnire cu un baiat, e prima oara cand cei doi se vad si ea m-a rugat sa vin si eu cu ea, i-am zis ca poate vin.Acum sa ma duc ca sa o sustin pe ea, dar daca ma duc poate baiatul o sa se simta ciudat sau poate ii spun prietenei mele sai spuna lui sa-si mai aduca un prieten adica nu stiu voi ce ma sfatuiti sa fac sa merg sau sa nu?

4 răspunsuri:
| Lovelyix a răspuns:

Pai daca cea mai buna prietena te-a rugat, ar trebui sa o asculti. Asa e, baiatul se va simtii putin timid cu tine acolo. Daca el o va parasii pe prietena ta din aceasta cauza, nu va fi vina ta ci a ei ca te-a rugat sa vii. Deci du-te totusi...nu o dezamagi! Bafta

| Ionut6999 a răspuns:

Cred ca daca te-ai duce si tu ar strica nu stiu cum sa zic atmosfera, asta depinde daca baiatul vrea asa mai multa intimitate sau daca ii place in gasca. De preferat sa ramai acasa, deoarece baiatul, nu stiu poate ca nu va fi tocmai de acord ca sa fie doua fete la intalnire.

| SmiiileXoXo a răspuns:

Deci, daca e cea mai buna prietena trebuie sa te duci cu ea, pentru ca e se vad pentru prima oara si ce stiu ce tampit e baiatu`. Spune-i prietenei tale s`ai spuna baiatului acela ca o insatoste prietena cea mai buna, tu o sa mergi cu ea, dar normal ca o sa fi tot pe altundeva, faci altceva. i lasi in intimitatea lor. Si incearca sa nu`i faci sa isi dea seama ca tu te plictisesti si ca te simti in plus. happy Succes! kiss

| intercityexpress a răspuns:

Vrianta 1: Dacă prietena ta vrea neapărat să vii atunci eu zic că ar fi mai bine să vină şi el cu un prieten. (cred că şansele să apară probleme sunt mici)
varianta 2: O poţi ajuta şi de acasă, dacă e nevoie (prin SMS).