| andrada a întrebat:

Buna
Deci e vb de baiatu de care imi place si mereu cand il vad sau cand trece pe langa mine nu mai imi simt picioarele. Pur si simplu imi amortesc si de abia ca mai pot merge. Nici odata nu mi sa mai intamplat asta cand mi-a placut de vreun baiat. Unori cand ma gandesc la el si stiu ca nu sunt impreuna cu el imi vine sa urlu crying... ma uit la pozele de la el de pe fbk si pot sa stau si 1 ora sa ma uit la aceeasi poza cu el ca nu ma plictisesc. Acum ca vine vacanta si nu o sa-l vad cam 2 saptamani nu stiu ce sa fac. Simt ca mor. Plz ceva sfaturi, chiar sunt innebunita dupa el love struck

Răspuns Câştigător
| MicutSa_7009 a răspuns:

Du-te si incearca sa ii spui ce simti,sa nu iti fie rusine,incearca sa nu te uiti in ochii lui ca sa nu ai emotii, vorbeste cu el, spune-i ca vrei sa aveti o relatie... daca nu ii zici acum mai incolo va fi prea tarziu... Sper sa iti fie de folos sfaturile mele.wave

2 răspunsuri:
| LotusRadioactiv a răspuns:

Suferi de obsesie a dragostei acuta. Exista numai un singur tratament :
1. A se lua in fiecare dimineata cate o lingura de miere pe zi, iar apoi a se manca un catel de usturoi.
2.Se recomanda abtinerea de la telenovele, filozofari inutile si discutiile despre acel individ cu prietenele tale.
3. Un masaj al picioarelor in fiecare seara, cu orice crema pe care o ai la indemana, in special cea de galbenele. Vei observa cum crirculatie sangelui va fi mult mai buna, deoarece cand pompeaza inima prea tare circulatia nu mai functioneaza atat de bine.
4. A se sta cu picioarele ridicate in sus, de preferat sprijinite, pentru ca sangele sa se intoarca inapoi in inima si sa se purifice.
5. A se face miscare cel putin doua ore.
6.La sfarsitul vacantei este de preferat sa se poarte o discutie cu baiatul respectiv prin metodele de "agatat" ale fetelor.
Insanatosire grabnica! happy

| madalina111 a răspuns:

Poate ar fi bine sa incerci sa-i spui sau sa-i dai de inteles ca il placi. poate nici tu nu ii esti indiferentawinking. poate cine stie...asa o sa-l vezi mai des