| andrada a întrebat:

Deci e vb de baiatu de care imi place si mereu cand il vad sau cand trece pe langa mine nu mai imi simt picioarele. Pur si simplu imi amortesc si de abia ca mai pot merge. L-am visat de vreo 2-3 ori si ieri mi s-a parut ca l-am vazut in fata mea dar o colega mi-a zis ca ea nu a vazut pe nm (am innebunit dupa el ). Nici odata nu mi sa mai intamplat asta cand mi-a placut de vreun baiat. Uneori cand ma gandesc la el si stiu ca nu sunt impreuna cu el imi vine sa urlu crying... ma uit la pozele de la el de pe fbk si pot sa stau si 1 ora sa ma uit la aceeasi poza cu el ca nu ma plictisesc. Faza e ca nu am vb nici odata cu el si nici el nu vine sa vb cu mine desi atunci cand ma vede se uita la mine. Am ceva lucruri in comun cu el si imi place de el ca nu e ca si ceilalti baieti din cls de la mine care nici nu le pasa cum arata. El se imbraca mai cu stil, se aranjeaza etc. Plz ceva sfaturi (sau ceva planuri cum sa fiu cu el) chiar sunt innebunita dupa el love struck
Funda + vot

Răspuns Câştigător
| silence a răspuns:

Stiu cum te simti! Incearca, daca esti timida, sa ii dai de inteles asta! Zambeste-i, vorbeste cu el despre lucruri banale, baietilor le place mai ales, daca ii spui de fotbal yawn Daca ai curaj, Incearca sa intri in vorba cu el si de la un subiect sa ajungi la chestia "Si tie de cine iti mai place?
afla id'ul lui smug
pe messenger vorbeste cu el si stabiliti un loc unde sa va intalniti.
. incearca sa te imprietenestii cu tipii/tipele din anturajul lui.sa aflii mai multe despre el.
inainte de ai spune ca il placi trebuie sa stii daca e taken sau nu :p
asa ca fa in asa fel si afla big grin. inainte sa nu fie prea tarziu;
si apoi. se poate ajunge la ce iti doresti big grin

numai sa nu ai emotii de fiecare data cand ii vorbesti ca o sa strici totulwinking

mult cur.
as laughing

4 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Dami id tau si iti explic:X:X esti a 12-a fata si la 11 au functionat crede-ma:X:X emiitzzy ii id meu daca nu vrei sa il lasi u pe al tau si vb si iti spun eu totul cum sa faci sa fie binebig hug te astept:X

| MissL a răspuns:

Ce e atat de greu sa mergi la el sa-l intrebi "ceao, ce faci?" si sa intrii in vorba cu el... sau pur si simplu, faci rost de idul lui vb cu el pe mess o vreme, si vb si in realitate apoi, zambeste tot timpul cand il saluti si, daca nu iti propune el, propune-i tu sa iesiti odata... vorbeste cu el despre ceea ce ai spus ca aveti in comun, mereu sa ai un subiect de discutie cu el, dupa o perioada dupa ce vorbiti, spune-i ca iti este drag, si vezi cum reactioneaza, daca mai ai nevoie de sfaturi, da-mi un mesaj pe privat cu idul tau si mai vb:*! ai mare mare grija, multa bafta! >:d

| bebbee a răspuns:

Pi pthr. inceputh baga'the in seama cu elwinking sh pe urma putheti vorbi despre lucrurile comune sau despre althe lucruri care va plac amandurorawinking. Iar de la mai multe discutsii va putheti apropia mai mult sh cand ii cashthigi increderea sh invers putheti fi un cuplu tongue!`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine! Si inainte de astea lasa tot dragul tau si gandeste-te ca este un baiat simplu astfel vei prinde curaj sa vorbesti cu el si peste timp cine stie, poate va si combinati!
Succes:*