| IubesteEa a întrebat:

Buna deci eu iubesc un baiat de la liceu tin sa spun ca eu am 14 ani si el 17 ani si ne cunoastem (avem hobbyuri comune adica ne place la amandoi twilight)si sambata eram suparata ca pe mess nu m-a bagat inseama deloc si cand am iesit afara l-am vazut si imi era rau asta nu stiu de ce si am mers la teren unde juca si el fotbal si eu cantam cu o fata andra-colt de suflet si el auzea si s-a uitat la mine 1.de ce? si duminica ne- a dat unul afara din parc, am mers cu o fata de 9 ani acolo si ea fugea ca era ala acolo si baiatul de care imi place era pe bara si tot se uita la mine cand ma duceam ba in parc ba la prietene si cand am ras 2.de ce credeti? si am pus pe o colega de-a mea sa il intrebe daca ma place a zis da ca sunt frumoasa apoi nu stiu 3.care credeti ca era raspunsul? 4. ce inseamna nu stiu? si duminica eram afara cu o prietena buna de 16 ani si stateam cu ea in leagan si el mi-a facut cu mana eu nu i-am facut ca nu eram sigura ca imi face mie si eu ma dadeam in leagan si radeam si el tot se uita la mine 5.de ce credeti? si el a plecat si eram suparata apoi s-a intors si s-a uitat la mine 6. oare de ce? si a dat el mingea afara si s-a uitat la mine eram cu 2 fete de 16 si 17 ani si dupa ce s-a uitat la mine face ce faceti fetelor 7.de ce? ca sa se bage inseama cu mine? si eu acum i-am trimis mesaj ca vreau sa fim mai mult decat prieteni si ca tine la el 8. credeti ca tine la mine adica ma iubeste? pe 11 martie ma aparat de niste tigani care se lua de mine si vroia sa se bata cu ei pentru mine 9.deci ce credeti tine la mine? va rog seriozitate scuze pentru gramatica dar imi tremura mainile nu stiu care va fi raspunsul 10. ce trebuie sa fac sa am incredere in mine? va rog sa raspundeti pe rand la toate intrebarile 1, 2 etc mersi dau fundA! scuze ca am zis de mai multe ori de ce, dar vreau sa imi raspundeti va rog urgeent si serios, va rog sa raspundeti serios ca dau funda...

Răspuns Câştigător
| redrooose a răspuns:

Ai o intrega telenovela aicilaughing Sincer nu prea cred in iubirile astea adolescentine, sunt un pic cam false, neadevarate, rasuflate. Dar asta e doar parerea mea. In primul rand, faptul ca va place twilight nu inseamna ca aveti un hobby comun. Hobby inseamna sport, muzica, dans, citit etc. Apoi nu-ti face prea multe iluzii cu faptul ca te place. Ai niste fluturasi in stomac care te fac sa exagerezi lucrurile. Faptul ca nu te-a bagat in seama deloc nu este un motiv de suparare, esti putin copilaroasa. Nu sunteti impreuna, nu stiu daca vorbiti voi de obicei si el nu stia daca vrei sa vorbesti deci nu era obligat sa te contacteze. Daca vroiai sa vorbesti cu el trebuia sa faci tu primul pas. Acum sa le luam in ordine:
1. Cred ca s-a uitat la tine, de fapt la voi, pentru simplul motiv ca v-a auzit cantand.
2. Faptul ca te-a urmarit cu privirea nu inseamna ca te place. Erai doar in campul lui vizual.
3 si 4. Esti frumoasa, dar nu a facut nimic care sa te faca sa crezi ca te place. Si acel "nu stiu" confirma, din punctul meu de vedere, ca nu prea te place.
5. Mi se pare normal sa te salute. Se uita la tine cand radeai nu e un fapt extraordinar.
6. S-a intors si s-au uitat iarasi nu e un lucru extraordinar.
7. Juca fotbal. Un lucru perfect normal. V-a salutat, dupa cum bine ai spus si tu, deci nu iti era adresat direct salutul.
Faptul ca te-a aparat de tigani e un lucru dragut pe care orice baiat trebuie sa-l faca cand o fata se afla intr-o situatie delicata. Insa aici e doar latura protectiva si chiar orgolioasa de mascul. Dorea sa-si arate masculinitatea in actiune! Eu cred ca el este perfect constient ca tu il placi si se cam joaca cu inima ta. Esti cu capul in nori de atata "dragoste" si nu iti dai seama si el profita de asta. Sfatul meu: revino-ti putin si fii un pic mai neincrezatoare in toate "semnele" pe care le vezi. Esti la varsta cand un baiat te poate juca usor pe degete pentru ca esti fara experienta. Sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Ce prosti

| eusicumine_4355 a răspuns:

Deci am citit primele 3 randuri pana am dat de twilight, apoi m-am pierdut in amalgamul de povestiri haotice si nevastuici turbate.Iti recomand sa citesti o carte, oricare in afara de cele ilustrate

| SandraMikyZu a răspuns (pentru eusicumine_4355):

Nu-i frumos din partea ta. e agitata ce ai vrea sa faca? mai las-o in pace.

| SandraMikyZu a răspuns:

PRobabil dar daca i-ai trimis mesajul singura solutie e sa astepti raspunsul lui.

| Doriii a răspuns:

Buna! La toate aceste intrebari numai el iti poate raspunde. Fa-ti curaj si intreaba-l direct daca te place...doar asa vei afla. Poate el e un tip mai timid si nu vrea sa faca el primul pas... ei bine atunci de ce sa nu il faci tu? Succes:*