| Amphetamine98 a întrebat:

Deci HELP ME! Am 14 ani si sunt cu un baiat de 1 an si cateva luni.Problema este ca. el vrea sa ma culc cu el. iar eu nu.deoarece mi`e frica ca o sa afle mami sau altcnva. spuneti-mi ce sa fac ca nu stiu.eu consider ca sunt prea mica pentru a incepe de acum. dar cred ca si daca nu o fac o sa ne despartim. spuneti-mi ce sa facc ca nu stiu! dau funda pentru cel mai bun Sfat! si vreau sa fie cineva care chiar stie ce sa faca in situatia asta nu sa faca misto de mine!

Răspuns Câştigător
| madalina19e a răspuns:

Normal ca nu trebuie sa faci asta doar pentru ca el asa vrea. Daca te iubeste cu adevarat trebuie sa inteleaga ca nu esti pregatita sa faci asta si ca e prea devreme. Plus ca trebuie sa te gandesti la tine in primul rand, si oricat ai crede tu acum ca relatia asta va dura o vesnicie sunt sanse slabe sa se intample asa.
Gandeste-te ca daca te preseaza sa faci lucrul asta atata timp cat tu nu iti doresti asta e un semn ca nu te iubeste cu adevarat si ca doar asta isi doreste de la tine.(chiar daca el proabil spune ca te iubeste) Mai gandeste-te si la faptul ca dupa este posibil ca el sa nu mai vrea sa stea cu tine. ai 14 ani si mie mi se pare ca e o varsta foarte frageda ca sa fai lucrul asta! Chiar daca nu iti dai seama va veni ziua cand o sa regreti foarte mult daca faci asta acum si mai ales cu o persoana nepotrivita! El probabil iti spune ca te iubeste si ca de asta isi doreste sa te culci cu el. dar nu e totul chiar asa! daca te iubeste va sti sa te astepte si sa te inteleaga, nu te va presa sa faci ceva ce tu nu-ti doresti! Explica-i ca nu e momentul potrivit, ca tu nu-ti doresti sa se inampe asta acum, iar daca el nu te va intelege e clar ca nu te iubeste indeajuns de mult si NU TE MERITA! Daca totusi insista si spune ca daca nu o faci cu el va despartiti inseamna ca nu te iubeste si nu merita sa continui sa fii cu el oricat de mult crezi acum ca il iubesti! Lumea nu se termina la un baiat si mai ales la varsta asta! Dupa parerea mea vei regreta daca vei face pasul asta acum! Alegerea e a ta dar adu-ti aminte ca tu esti mai importanta si ca nu merita un sacrificiu asza mare o persoana care nu te poate intelege inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Ai grija de tine!

7 răspunsuri:
| kittykat a răspuns:

happy Eu iti spun asa spune`i ca nu esti pregatita deoarece.se poate ca el sa te foloseasca si dupa ce o faceti o sa te trateze ca pe un nimic, asa ca du-te tu la el frumusel si spune-i NU. Daca el chiar tine la tine te va intelege happyhappyhappy. Bafta :*:*:*

| madalina19e a răspuns:

Toti baietii care vor sa faca asta cu o fata spun asa"daca nu o faci cu mine ins ca nu ma iubesti". asta practic e un santaj emotional, daca el face asta e foarte probabil ca mai apoi sa iti spuna cu usurinta ca el si-a gasit pe altcineva, sau chiar sa ai surpriza sa nici nu-ti spuna, sa afli de la altcineva ca pur si simplu e cu alta. bine nu asta e motivul pentru ca tu sa il refuzi, ci cel mai important.TU. tu nu trebuie sa te sacrifici doar pentru ca el asa vrea, daca te iubeste te intelege,daca nu. gandeste-te ca e mai bine sa se termine asa decat mai rau,pentru ca daca nu e capabil sa inteleaga ca tu nu-ti doresti asta inseamna ca e egoist si nu il intereseaza de tine, ci doar de el, sa se simta bine.
Incearca sa discuti cu el si dupa spune-ne si noua cum a iesit.

aaa si nu-l asculta p bogdix.e normal sa primesti un astfel d sfat de la un baiat.mai ales unul p care nu-l intereseaza decat asta... clar nu ai ce invata din "sfatul lui"...

Ai grija de tine capshu` :*

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Mai capsuniko.ai 14 ani. il iubesti? chiar daca il iubesti.esti micuta. si trebuie sa te distrezi.nu zic ca daca faci sex nu te distrezi.dar gandeste te ce se poate intampla dupa.vezi doar rozu? pai hai sa iti spun. poate o sa te lase, poate o sa afle mami tau, poate ramai gravidutza...la asta de ce nu te gandestiiistraight face? Doamne fereste sa se intample asa ceva, dar inca nu ai peste 18 ani si nu esti pregatita mai ales psihic pentru ca daca erai nu ne intrebai pe noi.deci spune din inima NU. si sa vezi ca o sa te pretuiasca si mai mult asa. daca te va lasa inseamna ca nu te iubeste nici macar 10 %.eu ti-am dat sfatu asta pentru ca sunt mai mare ca tine si poate o sa imi multumesti candva.te pupic si ai mare grija de tine:*:*

| Laviutzza a răspuns:

Deci,el cati ani are? ar trebui in primul rand daca te respecta si tine la tine sa nu te oblige sa faci asa ceva. Vrea sa-ti distruga copilaria? Nu e pentru supararea mamei tale...dar gandeste-te esti mult prea mica pentru asa ceva.Gaseste-ti un prieten care sa te inteleaga si sa te respecte.Nu sa-ti ceara asa ceva.Mai sunt baieti destui care chiar vor tine la tine si nu iti vor cere asa ceva. Sper sa ti cont de sfatul meu, poate imi vei da dreptate:*:*:*

| Amphetamine98 explică:

Stiu astaa`straight face m-am gandit destul de mult el are 17 ani. aproape 18 si faza e ca il iubesc mult de tot.si i-am zis ca sunt prea mica.dar el zice ca daca nu fac asta inseamna ca nu-l iubescstraight face nu stiu ce sa facstraight face E foartee nasoala treaba`.cel mai tare mi`e frica si ca afla mami si alte chestii si ca o sa ne despartim din cauza asta`.eu nu as vrea sa renunt asa usor la el.i-am zis sa ma inteleaga si pe mine ca sunt mica si ca nu am nici macar 15 ani.sa mai astepte sa cresc.si el a zis ca a asteptat destul.ca m`a inteles destul.chiar nu stiu ce sa fac.cred ca cel mai bine ar fi sa-i zic ca nu sunt pregatita pentru asa ceva`.si daca ma iubeste ramane cu mine. daca nu sa se duca la altele care ii ofera ce nu ii dau eu`.

| Amphetamine98 explică:

Dupa ce vorbesc cu el o sa-ti zic cum a fost:*

Mersi pentru sfat chiar m`a ajutat:*

| Bogdix a răspuns:

Nu cred ca are cum sa afle maicata si sansele sa ramai gravida sunt prea mici si nu, nici nu iti strici copilaria sau alte tampenii ce s-au scris pe aicia, sa imi zica ele mie ca la 14 ani inca iti traiesti copilaria inocenta ca eu ma fac maicutza a doua zi dupa, toata problema e sa vrei si tu sa te culci cu el, altfel probabil nu o sa iti placa si daca nu iti place tie si esti rigida oricum nu o sa ii placa nici lui. Greu sa zic asta ca baiat dar, daca nu vrei, simplu nu te..., dar zi si lui asta nu il lasa sa creada ca trebuie sa traga de tine. bafta si distreaza-te lasa sfaturile de pe forumuri si fa fix numa ce vrei tu. te-am tzucat ceau happy