| meryy11 a întrebat:

Buna happy deci imi place de un baiat ....si azi m-a intrebat pe scari la scoala daca vreau sa fiu prietena lui si eu nu i-am raspuns nimic si nici nu m-am oprit am mers in continuare ca si cum nu l-am auzit faza e ca eu il plac dar... dati-mi si mie niste sfaturi va rog! ce parere aveti? happy am doar 12 ani oricum mi se pare cam devreme

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, este prea devreme, dar ii poti raspunde negativ.

| meryy11 explică (pentru neutrino):

Daca ii raspund negativ cred ca nu o sa fim niciodata prieteni in sensul iubiti cand vom fi mai mari...

| RockRox a răspuns:

Pai draga Meri, sa stii ca baietii mai fac si glume asa, de prost gust. Adica cum s-ar spune, se poate sa fii spus asta doar la "misto". Mna, poti sa faci ce crezi dar iti spun ca daca abia il cunosti nu are niciun rost. Trebuie sa stii foarte multe despre el pana sa ajungi la o relatie. Nu ma iau de tine la faza cu varsta, adica hei, stiu ca multi judeca asta dar eu nu o fac. Totusi iti spun ca e doar o iluzie, e doar sentimentul de atractie, nimic mai mult. Sper ca te-am ajutat kiss happy

| meryy11 explică (pentru RockRox):

Se poate sa fii zis la misto...

| RockRox a răspuns (pentru meryy11):

Dar tu nu trebuie sa pui la suflet happy nu este singurul om, ai timp destul pentru asa ceva. Acum axeaza-te pe invatat pentru un viitor bun. Dar sa nu uiti sa-ti traiesti si copilaria kiss

| Minia a răspuns:

Buna Mery, probabil acel baiat te considera draguta si dorea sa ii fi prietena in sensul de amica, nu iubita.
Daca il placi, accepta sa fiti prieteni, din prietenie cu timpul veti ajunge la iubiti.