| beeib a întrebat:

Buna:*
deci. pana pe 20 iunie trebuie sa slabesc. am 1.63 si 53 de kg si trebuie sa ajung la o greutate calumea, si sa arat bine.
ma gandeam ca de luni sa incep sa tine postul...
si daca cumva stiti vreo dieta care sa functioneze?
multumesc frumoshappy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ești nebătută?
La înălțimea pe care o ai ești absolut normală, dacă vei slăbi vei avea de a face cu anorexia!
O alimentație săracă în calorii și multă mișcare fizică te ajută să ai un corp frumos (la tine nu este cazul că arăți bine!) și tonic.
Pa, pa.

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie. Oricum,nu este neaparat necesar sa tii o dieta, ci sa nu mananci cu paine, mai ales dupa ora 6. Dulciurile,ei bine sunt total excluse.
Daca incepi sa mananci fara paine,este necesar ca macar,sa mananci carne,sau daca nu doresti asa, poti manca ziua paine, dar foarte putinathinking Cam asa am mancat eu in ultimele 2 saptamani si, am slabit vreo 3-4kg.thinking Hope it helps you.happy