| LostInDreams a întrebat:

ma tot gandeam, am 14 ani, o inaltime de 1, 65 si 47 de kg, insa sanii nu foarte mari.:@. pana la 18 ani corpul meu presupun ca se va mai maturiza, nu? adica sa fac forme mai frumoase(ma refer la sani si talie). exista sansa sa ma inngras mai mult, sau sa raman la acam aceeasi greutate pana la 18 ani in timp ce ma maturizez? vreau neaparat sa am un corp frumos(sa am sanii marisori si o talie frumoasa), insa corpul meu nu e tocmai perfect.Ma gandeam s incerc sa slabesc de luni(3 saptamani de sport, dieta si masaje-am un aparat anticelulitic, insa crema nu am). as vrea sa slabesc vreo 4-5 kg(sa ajung la 41-42), e prea mult? ma uit la toate fetele de pe strada mea, de 17-18-19-20 de ani si sunt foarte slabute, cu un corp extrem de atragator, iar eu devin pe zi ce trece mai geloasalaughing, vreau sa fiu si eu ca ele.deci,pe parcursul anilor de adolescenta, in timp ce corpul se mai maturizeaza, pot slabi fara sa tin neaparat o dieta stricta? pot exista efecte frumoase privind talia si sanii?

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Da, corpul tau pana la 18-20 de ani se afla intr-o continua schimbare. Cele 47 de kilograme sunt excelente pentru varsta ta. Te sfatuiesc sa nu tii nici dieta si nici sa incerci s slabesti.Esti foarte bine asa cum esti!
funda?:*

5 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Da, corpul tau se va maturiza pana peste cativa ani.Chestia cu slabitul.nu e neaparat sa slabesti, dar poti sa mananci sanatos si sa faci multa miscare pentru o viata sanatoasa, o viata corecta.In legatura cu talia si sanii...probabil ca in timp sanii vor mai creste(ma rog, nu probabil, sigur) si talia se va defini.
Take care!

| Lady_6501 a răspuns:

Pana la 18 ani te vei schimba multhee hee
incearca doar sa iti mentii greutatea dupa sa nu iti scape de sub control happy pupic

| DanSor a răspuns:

1. nu te chinui sa slabesri
2. esti frumoasa in felul tau
3. tinand cont ca ai 14 ani, pana la 18-21 te vei maturiza

ps: distreaza-te, simte-te bine... nu te mai gandi la slabitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fa da chiar nai tate deloc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate sincer cunosc multe persoane care dintr-o simpla vara siau schimbat corpul in ceva excelent poti sa faci mult sport du-te la sala pentru ai da forma mai frumoasa corpului si sunt niste produse la avon foarte bune pentru ce iti trebuie eu zic sa incerci ca va functiona cand mananci sa nu te culci sa faci miscare asa nu te vei mai ingrasa si facand sport indiferent cate kg ai corpul va lua o forma mai frumoasa
! bafta :*