| anonim_4396 a întrebat:

deci. povestea mea e cam asabig grin.sunt cu un baiat pe care nu-l iubesc.eu inca il iubesc pe fostul prieten. dar ne-am despartit pentru ca el incepuse sa ma i-a la misto.si nu stiu ce sa fac. M-am saturat sa sufar dupa el...cryingsi baiatul cu care sunt ma iubeste.si cand imi spune asta.eu ma simt oribil pentru ca nu-i pot impartasi sentimentulcryingspune-ti-mi ce sa fac plscrying!

3 răspunsuri:
| Nirvana a răspuns:

Daca ai remuscari ca nu esti sincera cu el, spune-i adevarul. Va suferi, dar pana la urma va gasi o fata care sa il iubeasca si sa il merite.

| Aysa19 a răspuns:

Desparta-te de baiatul cu care estihappy, nu merita sa-i faci asta cand vei fii pregatita de o noua relatie atunci sa incepi! Dupa cate inteleg el tea luat la misto acelasi lucru faci si tu la baiatul acesta, mai bine spune-i sincer ca nu poti fii cu el, asa macar nu te va ura adica va trece un timp in care va trebuii sa-l lasi in pace si cine stie apoi, poate iti vei da seama ca tii la acest baiat se intampla de multe ori cand stii ca baiatul de langa tine te iubeste tu fiind prea sigura de iubirea lui sa nu il iubesti iar cand il pierzi sa ajungi sa-ti dai seama ca el este tot ce ai vrut incearca sa luati o pauza, explica-i incat sa intelegeaga ia-l usor! Succes sa-mi spui si mie ce a iesit daca vrei imi poti lasa id!

| rex_2081 a răspuns:

Pai ar cam fi timpul sa lasi trecutul in urma mai cu seama ca de primul te-ai despartit tu (de buna voie) dar mai ales pentru ca ai simtit ca nu te merita.Asa ca eu cred ca ar trebui sa ramai alaturi de actualul tau prieten dar mai inainte sa ai o discutie cat se poate de sincera cu el.