| PuяpℓeMusic a întrebat:

Deci, pur si simplu nu ma mai suportstraight face Sunt prea inalta si prea slaba pentru varsta mea[15 ani]. sau cel putin asa mi se pare miestraight face. parca sunt un schelet...nicio haina nu sta bine pe minestraight face
am 1.68 si vreo 52-53 de kg.
mereu sunt complexata de chestia asta.
cum sa fac sa ma mai ingras?
o sa mai cred in inaltime?

Răspuns Câştigător
| syme a răspuns:

Cu ingrasatul este mai greu. Insa ai putea face ceva mai practic - sa te gandesti daca dupa ce elimini stampila de "grasa-slaba" mai ramane ceva. Si daca mai ramane ceva frumos si care nu are legatura cu scheletul uman, atunci te-ai putea gandi mai mult cum sa faci frumoasa partea respectiva - si partea de care vorbesc este gandirea, mintea ta in dezvoltare, caracterul tau.
O persoana faina e data in general de un caracter fain (asa cum a fost al lui Iisus), daca iti poti mentine trupul gras si frumos e bine, daca nu, si asa e bine. In schimb, cu un trup slab si neatractiv poti fi sigura ca nu o sa atragi vanatorii de decoltee, ci vanatorii de caractere incantatoare.
Ce zici, ai pentru ce sa muncesti cu adevarat?

12 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Eu am 15 ani - 1. 72 si 58 kg si nu ma simt deloc complexata, chiar sunt fericita ca sunt asa inalta. Du-te la un nutritionist pentru a-ti recomanda o dieta de ingrasare buna, dar cum a spus si tepes - dupa ce te ingrasi o sa-ti doresti sa fii slaba, asa mai bine ramai la greutatea asta, daca o sa se intample sa iei in greutate asta e, poti sa faci si niste sport ca sa te mentii sanatoasa. happy

| PuяpℓeMusic explică:

Cresc*

| PuяpℓeMusic explică:

@Mean Girl-inainte nici eu nu prea mancam, dar de ceva vreme pur si simplu, ma fortez sa mananc.straight facePoate asa o sa mearga sa ma ingras.

| PuяpℓeMusic explică:

La 1. 65 nu esti piticastraight face

| Alessia_8139 a răspuns:

Poftim? sper ca glumesti...esti perfecta asa.Crede-ma! Nu poti sa zici ca esti suuuper inalta si nici slabanoaga nu esti! Stai linistita.

| ωєιя∂σ ℓα яαρσят a răspuns:

Eu am 1. 65(adică sunt o pitică) şi 50 de kg. cum ar trebui să mă simt? şi mie îmi zicea lumea că-s prea slabă dar am dat-o naibii de lume! e doar impresia ta că eşti prea slabă sau prea înaltă, bucură-te fiindcă eu aşi da orice să am 1. 70 dar m-am blocat pe tâmpita asta de înălţime.Cumpără-ţi haine care îţi plac, aranjează-te zilnic, convinge-te că eşti frumoasă, atractivă şi super-cute şi nu vei avea probleme... gândirea pozitivă chiar face minuni, nu torn gogoşi tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti bine.ba chiar foarte bine.latine varsta e de vina.nu inaltimea si greutatea.varsta si mintea.la 15 si o panza de sac te prinde, daca o pui pe tine.fiica mea are 9 ani si se imbraca cu hainele sotiei de 43.si sta bine.nu-ti mai fa probleme.iti va trece.nu cauta sa te ingrasi.nu stii ce inseamna. o sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce simti...eu am 1. 70 si 54 kg.adica blugii vin oribil pe mine, iar bratele mele sunt lungi si slabe.
Cateodata ma uit pe hi5-ul uneio fete f. frumoasa care e o papusica si ma oftic la maxim ca nu pot arata asa de bine ca ea.\

Dar.adevarul e ca nu prea mananc.
Cred ca daca as face sport si as manca mai mult si mai consistent as fi altfel, dar nah...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, simte-te bine. Esti inalta si deloc slaba. Chestia asta nu trebuie sa te complexeze deoarece ti-ar fi mai rau daca ai avea 80 kgwinking. Nu manca in exces pentru a te ingrasa deoarece s-ar putea ca sunculitele sa se puna unde nu trebuiehee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca la 1. 68 si 53 kg arati foarte bine si ai tot timpu s te ingrasi ai doar 15 ani asa ca nu iti mai fa probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subnutrita. Anorexie si complexe anemice. Nu ai nimic. Calciu.

| MissMurder5709 a răspuns:

Pffff tu vrei sa te ingrasi laughing si eu vreau sa slabesclaughing
eu zic ca esti perfecta asa cum esti asa ca nu are rost sa te ingrasiwinking