| Lolittaa a întrebat:

Urasc viata asta...sunt mereu complexata de cum arat toata lumea imi spune ac sunt foarte slaba incredibil de slaba cu toate ca am 1, 55 m si aproape 50 de kg si toata lumea imi spune casunt slaba sa ma ingras neaparat ca nu este normal sa fiu asa de slaba la varsta mea va rogg ziceti-mi chiar sunt slaba? adica nu mai suport sa mi se spuna asta la tot pasul uneori plang ca altii isi bat joc de mine prin asta si mama si tata imi spun mereu esti perfecta pentru varsta ta (app am 14 ani) dar m-am saturat sa tot fiu complexata de cum arat si sa plang mereu asta doar pentru ca prietenele mele si colegele mele sunt mult mai inalte si foarte grase deci m-am saturat va rogg ajutati-ma spuneti-mi macar voi este normal sa ma critice toata lumea pentru asta?

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Eu nu cred ca esti chiar asa de slaba la 1, 55 50 de kg mi se pare chiar mult pentru ca si eu am aceeasi inaltime numai ca am 45 de kgtongue si tot am burtik.si mai am prietene d statura mea care au tot 45tongue dar probabil u ai oasele mai greletongue nu trebuie sa te simti complexata pentru ca esti normalatongue si plus d asta daca tie iti place cum arati. daca atunci cand te uiti in oglinda esti incantata de tine ceti mai pasa de ele? a da poate ca ele sunt invidioase ca nu poarta talia 25 la pantalonihee heesau ca nu le vin hainele la fel d bine cum iti vin ti.(lor le iese suncile pafara)ai sa ai timp sa te ingrasihee hee cand ai sa fii pe la 25 de ani sau cand te-oi marita u ai sa vezi ca at nai sa stii cum sa mai slabestihee hee
tongue pup ai grija d tine si nu te mai gandi la ce spune lumea important e ce crezi tu despre tine:* si daca tu te simti bine asa "prea slaba"

17 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

La inaltimea si varsta ta, 50 de kg sunt foarte bine.Arati bine, daca sunt ele grase, asta nu inseamna ca si tu trebuie sa fii. Tie trebuie sa iti placa cum arati.Stai linistita oh go on

| Unique a răspuns:

O poza cu tine si iti spun daca arati bine
poti sa o lasi aici undeva un link ceva! Nu are cum sa fii slaba eu am la fel si 52-53 kg cateodata si 50. 5 si 50 de 53 nu terc deloc in fiecare dimi ma cantaresc

| Диана a răspuns:

Buna. Hei, si eu am 14 ani si vreo 50 de kg laughing Doar ca eu am 1. 70 laughing Unii spun ca sunt slabuta, unii spun ca arat bine pentru varsta mea... Mie nu prea imi pasalaughing Si sincer, nu mi-as dori sa fiu grasahappybig grin Mai bine slabuta, asa... Si partea cea mai buna e ca pot manca o gramada de dulciuri fara sa ma ingraslaughing)
Asa ca stai linistita si fii mandra de tine, nu-i lasa pe altii sa te injoseasca. Atunci cand jignesc pe cineva ca tine, nu fac decat sa arate lipsa lor de inteligenta. Fii indiferenta si nu-i asculta.
Mult succes! Bye-bye:*

| VodkaCoca a răspuns:

Parerea mea ca arati bine la inaltimea aia si kg alea, pentru inaltimea aia trebuie sa ai 45-46 si zice mereu ca 10 minus la inaltimea care o ai, deci cred ca e foarte bine ca ai si cateva in plus peste cat se zice ca trebuie sa ai la inaltimea aia, eu am 1. 70 si am 45 de kg, nu asculta lumea, cu cat o asculti cu atat mai mult te gandesti, cand cineva iti spune ca esti prea slaba tu raspundele ca te simti bine asa cum esti. :*

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Eu am 14 ani, 1, 60 inaltime si tot 50 de kg, insa ma simt bine in pielea mea; ma rog, la mine in clasa sunt considerata normala, pentru unele chiar sunt prea slabe, adica ceva in gen 1, 70 si 47 kg... fata draga, nu esti chiar deloc anorexica, si te sfatuies sa te pastrezi la kg astea, nu te ingrasa de gura lumii!

| Lolittaa explică:

Pana la urma aveti dreptate degeaba ma plang mai bine sunt asa cum sunt decat balene pe uscat cum sunt ele plus de asta eu pot manca ce vreau si nu ma ingras va multumesc mult sa stiti ca no sa ma mai intereseze de ce spun ei si o sa fiu de acord cu parintii mei caqre imi spun ca sunt perfecta pentru varsta si inaltimea mea ma simt mult mai bine...mersii mult kiss

| PaTTy_3342 a răspuns:

Eu zic ca esti mai mult scunda decat slaba...

Si mie mi se intampla mereu.
,, dar tu mananci?",, da tu mananci doar miercurea si vinerea?"
,, Da tu ce mananci?",, Vai! Cum poti sa fii asa slaba?"

Eu una zic ca nu esti deloc slaba! ADICA, nu intelege acum ca te fac grasa. Esti f. bine asa cum esti!

P. S. : Eu am 1. 64 si 36 kg...straight face Nu esti prea slaba!

| emi_8585 a răspuns:

☁miss εïзutterfly☂ eu am 1 69 si 46 kg si nu sunt anorexica ma simt bine asa cum sunt...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff. nu te mai lua dupa lume ca mananca ***winking Conteaza cum te simti uh.// happy Nu mai asculta la toti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegele tale sunt inalte si foarte grase? Ce astepti, sa-ti zicem ca esti fotomodel? Doreai ceva serios, adresai o intrebare serioasa.
Sa zicem ca e asa. Fiind complexata, poti cadea intr-o depresie si devi paralela cu realitatea. Avand in vedere ce fel de "prietene" ai, cred ca ar fi mai bine sa le dai peste nas. De fiecare data cand te jignesc, zi-le ca nu doresti sa-ti iasa suncile prin tricouri si alte lucruri jenante. Pune-te in alta situatie: esti grasa(foarte), nu poti purta orice haine deoarece unele iti vor scoate imperfectiunile corpului in evidenta. Ai incerca sa slabesti si ar trebui sa te abti de la mancarea care iti facea placere s-o savurezi.
Alta situatie: scunda, slaba dar cu burta. Ti-ar placea? Cum ai da-o, tot nu mergewinking.
In loc sa stai toata ziua in oglinda, ai putea face ceva contructiv, care te va ajuta si pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine slaba decat grasa. Eu am 1, 59 si 58 d kg, multi imi zic ca imi sta bine alti ca trebuie sa slabesc iar eu vreau sa tin cura dar mai ales mi-am luat aparata de slabit de la beauty star, ce sfaturi imi dati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fff bine nu te mai lua dupa lume,, esti perfecta asa eream si eu o data ...cat as vrea sa mai am kg alea nu fi suparata ca esti ok ffff ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti pe treaba ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita esti numai bine.si peste vreo 2-3 ani.vei rade cand vei citi ce ai scris aici...iti vor creste sanii...vei face fund. iar baietii or sa te caute, vei acumula experienta. iar apoi vei vedea ca lumea nu te va mai critica pentru cum arati, sau chestii minore, ci pentru lucrurile adevarate.importantesmug
Va fi bine...vei fi o divawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie eu am 16 ani 1. 63 si 40 kg de mine ce sa mai zic? de mancat mananc chiar ff mult asa au fost si parintii mei cand au fost mici. dupa 18/20 de ani si-au revenit si ei. fac unii glume pe seama mea ca sunt slaba dar chiar daca ma deranjeaza lucrurile astea trec cu vederea.colegii se mira cand vad ca mananc atat si ma intreaba un merge toata mancarea astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne! sa iti oresti si fi ai grasa e o nebunie, la 1. 55 inaltime si 50 kg pot spune doar ca ai oase grele laughing. deci eu zic ca esti foarte ok. majoritatea se ingrijoreaza ca sunt prea grasi si tu ca esti slaba:O
Nu cred ca e necesar sa mai bagi in seama oh go on. Oricum, si eu am 14 ani si esti in crestere, corpul tau se poate dezvolta imediat foarte simplu, fara sa iti dai seama big grin
>big grin

| Khristina a răspuns:

Nu tu esti slaba, cei care te comenteaza sunt grasi happy 1. 55 m si 50 kg? n-as prea spune ca esti anormal de slaba, esti perfecta pentru virsta ta happy Important e sa te simti bine in pielea ta si sa nu asculti gurile rele big grin